TVP Kultura zaprasza na koncert tegorocznego laureata nagrody – Gwarancji Kultury oraz posiadacza dwóch Fryderyków – Dominika Wani. Koncert, podczas którego artysta zagra utwory z debiutanckiej płyty „Ravel” odbędzie się 11 września o godz. 20:00 w Telewizji Polskiej w Warszawie.

dominik wania radio

Jak zdobyć bilety?
Wiemy, że tak jak my cenicie dobrą muzykę, szczególnie jazzową. Dlatego z miłości do muzyki, z miłości do Was i oczywiście z miłości do kultury, przygotowaliśmy dla Was pulę biletów. Pierwsze 50 osób, które wyśle maila na adres tvpkultura@tvp.pl, otrzyma jedno podwójne zaproszenie na czwartkowy koncert. W tytule maila należy napisać: „Dominik Wania: Ravel: Kocham Kulturę”. W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska.

*Zaproszenia na koncert do odbioru przy wejściu do budynku F godzinę przed koncertem.

DOMINIK WANIA (ur. 1981 r.)
Najbardziej obiecujący talent polskiego jazzu. Współpracował i występował z takimi znakomitościami jak: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Walk Away, Marcus Miller, Eric Marienthal, Joey Baron, Anders Jormin, Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Marilyn Mazur. W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy, w Azji oraz w USA.

W czerwcu 2013r. nakładem wydawnictwa ForTune®, ukazał się pierwszy autorski album „RAVEL”.

Koncert organizowany jest przez TVP Kultura oraz Narodowe Centrum Kultury.