9 września 2014 roku o godzinie 20:30 w Pardon, To Tu wystąpi Magda Mayas i australijski perkusista Tony Buck (The Necks) zaprezentują na scenie swój wieloletni projekt pt. ‘Spill’. Ich ostatnia wspólna płyta “Fluoresce” (wydana 2012r. w Monotype Records) okazała się nietuzinkowym doświadczeniem muzycznym -minimalistyczne struktury melodii perkusyjnych spotykają się z niestrudzoną, unikatową grą na clavinecie i pianinie. Cieszymy się, ze efekty tej współpracy usłyszymy po raz pierwszy na naszej scenie. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Spill large

Tony Buck – uważany za jednego z najbardziej kreatywnych i najciekawszych australijskich muzyków, ma na swoim koncie koncerty na całym świecie. Jako perkusista, improwizator, gitarzysta, twórca teledysków i producent uczestniczył w bardzo różnorodnych projektach, ale największą sławę przyniosło mu trio The Necks. Na początku swojej muzycznej kariery, po ukończeniu New South Wales Conservatorium of Music, związał się silnie z australijską sceną jazzową. Spędził trochę czasu w Japonii, gdzie wspólnie z Otomo Yoshihide i Kato Hideki założył PERIL, po czym przeprowadził się do Europy i zaangażował w bardzo wiele projektów na kontynencie, m.in. w opracowanie nowych „wirtualnych” kontrolerów MIDI w STEIM w Amsterdamie.

Oprócz The Necks, grał, koncertował lub nagrywał z takimi muzykami jak Jon Rose, Nicolas Collins, Tenko, John Zorn, T. Cora, Phil Minton, Haino, Switchbox, The Machine for Making Sense, Ne Zhdall, The EX, Clifford Jordan czy Ground Zero. Aktualnie udziela się w Transmit (gitarowa grupa post-rockowa), Spill z Magdą Mayas; nowojorskim trio Glacial (z Davidem Watsonem i Lee Ranaldo); The Fell Clutch (z Nedem Rothenbergiem, Stomu Takeshim i Davidem Tronzo) i w działającym od wielu lat duecie z Axelem Dörnerem.