Z okazji premiery swojej najnowszej EP-ki pt. „Trip To A„, Sonar Soul wystąpił na terenie warszawskiego Patio Kredytowa 9, gdzie zaprezentował materiał z płyty.

Chociaż koncert planowo rozpocząć miał się o 21:00, pierwsze dźwięki z nowego albumu usłyszeliśmy kilkanaście minut później. W czasie, kiedy Łukasz Stachurko przygotowywał się do występu, Patio przy ul. Kredytowej zaczęło się zapełniać.

W trakcie dość pochmurnego wieczoru usłyszeliśmy większość numerów z EP-ki, w tym m.in. tytułową piosenkę „Trip To A” czy singiel „Let’s Dance„, w którym gościnnie zaśpiewała Paulina Przybysz. Trzeba przyznać, że jej czarny wokal skutecznie ocieplił teren Patio, a całości słuchało się niezwykle przyjemnie.

Największym magnesem podczas poniedziałkowego koncertu był jednak perkusista Rafał Dutkiewicz, który swoją grą – z pewnością – nie tylko rozgrzał większość przybyłych, ale także wprowadził ich do swojego alternatywnego świata w trakcie dość refleksyjnego kawałka „Trip To A” czy mocnego „The Dive„, który swoim głosem wzbogaciła Justyna z zespołu The Dumplings. 

Pomimo ciekawego koncertu można było odnieść wrażenie, że to, co działo się na scenie, było jedynie tłem do spotkań towarzyskich, które odbywały się w Patio, a muzyka zdawała się być na drugim – chociaż bardzo przyjemnym – planie. I to bynajmniej nie za sprawą świetnych utworów, co niewystarczającego nagłośnienia (m.in. mikrofonów wokalistek), przez co poszczególne piosenki nie były dostatecznie dobrze słyszalne. Studyjne wersje poszczególnych kompozycji pozostaną mi jednak bliższe niż te, które usłyszałem w poniedziałek.