Pokaz specjalny widowiskowego koncertu Björk będzie filmem zamknięcia 3. edycji AVANT ART FILM – przeglądu filmów o muzyce i sztuce, który odbędzie się w dniach 7 – 18 października w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

biophilia_live_poster-by_MM_Paris_courtesy_Wellhart___One_Little_Indian

Biophilia to widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko imponujący wizualnie koncert z utworami ze słynnego ósmego albumu Björk, lecz również przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem Davida Attenborough.

Pokaz specjalny wyjątkowego koncertu Björk (18 października, godz. 19:00, Kino Nowe Horyzonty) to tylko jeden z elementów bogatego programu przeglądu filmów o muzyce i sztuce – Avant Art Film. W tym roku to aż 12 tytułów wyselekcjonowanych przez twórców IN-EDIT z Barcelony, największego na świecie festiwalu poświęconego prezentacji dokumentów o muzyce oraz przez organizatorów LUFF, szwajcarskiego Lausanne Underground Film and Music Festival.

Avant Art Film to część programu 7. edycji Avant Art Festival, na którym wystąpią wielkie gwiazdy muzyki awangardowej, w tym Ryoji Ikeda, Supersilent feat. John Paul Jones, Keiji Haino, a także Peaches, Forest Swords i Haxan Cloak.

Bilety na film Biophilia w cenie 27 zł do nabycia w kasach Kina Nowe Horyzonty bądź przez www.kinonh.pl. Pełen program Avant Art Film ogłoszony zostanie na początku września. Więcej informacji na www.avantart.pl.