W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne koncertowe video zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet łączącego grę utytułowanych jazzowych muzyków z rapem doświadczonego mc. „Tysiące Miast”, to utwór nigdzie wcześniej nie publikowany. Nagrania dokonano podczas koncertu w Polskim Radiu Rzeszów 25 lipca 2014 roku.

“Tysiące Miast” zwiastuje powstającą pierwszą płytę formacji, która zostanie zrealizowana w większości ze środków zebranych dzięki serwisowi crowdfounding-owemu Polakpotrafi.pl.

Na płycie pojawią się kompozycje Tomka Nowaka i Kuby Płużka oraz teksty Eskaubei.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet:
Tomek Nowak – trąbka
Filip Mozul – bębny
Kuba Płużek – piano
Alan Wykpisz – kontrabas
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – rap

Sponsorzy koncertu:
FRB MICHALSKI
STALBUDOWA KAZEX

Zdjęcia: Marcin Litwa, Hubert Gotkowski
Produkcja: Marcin Litwa – http://formsofmind.blogspot.com

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet
To projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

https://www.facebook.com/nowakskub