Polskie Radio RDC zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu muzycznych spotkań z udziałem publiczności emitowanych na antenie. W czwartek 28 sierpnia br. po godz. 19:00 w Teatrze WARSawy wystąpi zespół ØRGANEK. Wstęp wolny.

ØRGANEK to trio powołane do życia przez jego lidera – autora tekstów oraz kompozycji, gitarzystę i wokalistę – Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Twórczość grupy charakteryzuje się wyrazistymi tekstami opisującymi teraźniejszość, osadzonymi w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce. W maju br. ukazał się, zawierający jedenaście autorskich utworów, album grupy pt. „Głupi”. Występ w Teatrze WARSawy jest częścią trasy koncertowej ØRGANEK Głupi Tur.

Koncert poprzedzony zostanie rozmową z Tomaszem Organkiem, którą po godz. 18:00 przeprowadzi Urszula Prussak. W trakcie rozmowy ogłoszony zostanie wynik trwającego na antenie RDC głosowania, w którym słuchacze decydują o miejscu zakończenia trasy koncertowej ØRGANEK Głupi Tur. Koncert w wybranej przez słuchaczy miejscowości odbędzie się 1 września br.

Dotychczas w ramach specjalnych Koncertów Gwiazd organizowanych przez Polskie Radio RDC ze swoim repertuarem wystąpiły m.in.: Natalia NATU Przybysz, Ewelina Babiarz, Renata Przemyk, Maria Sadowska oraz Iza Kowalewska. Koncerty transmitowane są w ramach audycji Urszuli Prussak „Piosenka jest kobietą”. W ubiegłym roku słuchacze zapraszani byli do Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej. Od maja br. zdarzenia nadawane są ze sceny Teatru WARSawy.

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej ØRGANEK Głupi Tur.

Wydarzenie na facebook’u:
https://www.facebook.com/events/681930421902038/