Przyzwyczailiśmy się już, że TVP Kultura lubi nas rozpieszczać! Już 16 sierpnia o godz. 21:00 zapraszamy na ponad trzygodzinną transmisję głównego wydarzenia festiwalu Solidarity of Arts 2014. Koncert, na którym wystąpi m.in. zdobywczyni trzech nagród Grammy amerykańska wokalistka i kontrabasistka Esperanza Spalding oraz zaproszeni przez nią goście, będzie największym wydarzeniem jazzowym sezonu w Polsce i zarazem jednym z najważniejszych jazzowych wieczorów w historii naszego kraju.

Goście i gospodyni widowiska Esperanza+ to artyści z łącznym dorobkiem 35. najbardziej prestiżowych nagród międzynarodowego przemysłu muzycznego, wykonawcy od dziesięcioleci wygrywający lub będący w ścisłej czołówce najpoważniejszych światowych plebiscytów muzyki jazzowej.

Koncert odbędzie się na scenie plenerowej Filharmonii Bałtyckiej. Gwiazdą wieczoru i gospodynią koncertu jest Esperanza Spalding, towarzyszyć jej będą m.in. saksofonista Wayne Shorter, pianista Herbie Hancock, basista Marcus Miller i perkusistka Terri Lyne Carrington. Ponadto zagrają Wojciech Waglewski i Voo Voo z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Kapela ze Wsi Warszawa oraz Leszek Możdżer i Zbigniew Namysłowski.

Emisja koncertu w sobotę 16 sierpnia od godz. 21:00.