Pełna rozmachu francuska produkcja opowiadająca historię życia Édith Piaf. Dużym atutem filmu jest ścieżka dźwiękowa zawierająca oryginalne nagrania artystki.

Édith Giovanni Gassion, bo takie było jej prawdziwe nazwisko, porzucona została przez matkę i wychowana w nędzy przez ojca, który jako człowiek-guma pokazywał na ulicy swoje sztuczki oraz babkę prowadzącą dom publiczny. Swoją karierę piosenkarki rozpoczynała na ulicy, wśród kloszardów, oddając zarobione ulicznymi występami pieniądze alfonsowi. Jako dziecko straciła wzrok i jak twierdziła, odzyskała go, prosząc o opiekę św. Teresę.

Kilka lat później świat zachwyci się tą niepozorną i ekspresyjną artystką w czarnej sukience i jej wspaniałym głosem. Jednak oszałamiająca kariera nie przyniosła jej szczęścia w życiu prywatnym. Uzależniona od alkoholu i morfiny zmarła na raka w 1963 roku.

Oscar 2008 i Złoty Glob dla Marion Cotillard, która w roli Edith Piaf stworzyła niezapomnianą kreację. Ponadto pięć nagród BAFTA, pięć Cezarów oraz wiele innych nagród branżowych.

Emisja 31 lipca, godz. 21:30, TVP Kultura