Selector 2014 to seria listopadowych koncertów w warszawskich klubach. Pierwsze ogłoszenia: SBTRKT i Warpaint – otwierają cały cykl planowanych występów. Nowością jest system, pozwalający kupować bilety na każdy kolejny koncert w ramach Selectora w coraz niższej cenie.

SBTRKT
Środa, 12.11.2014 | BASEN

Nareszcie wiemy więcej o długo oczekiwanym drugim albumie SBTRKTa. Mieszkający w Londynie producent, kompozytor i multiinstrumentalista Aaron Jerome, kryjący się pod tym pseudonimem, wydaje nową płytę, “Wonder Where We Land” 22 września. Ukaże się ona nakładem dzielonej m. in. z The xx wytwórni Young Turks. Wydawnictwo zwiastuje singiel „New Dorp. New York.” z gościnnym udziałem mieszkańca i piewcy tego miasta, Ezry Koeniga z Vampire Weekend. “Wonder Where We Land” jest następcą docenionego przez krytyków i fanów imiennego debiutu (2011), z którym SBTRKT pojawił się m. in. na Open’erze. Kreatywnym pomostem między tym wydawnictwem i jego następcą było sześć instrumentalnych kompozycji o wspólnym tytule „Transitions”. Wciągające występy SBTRKTa nigdy nie są takie same. W tym roku pojawi się z nimi niemal na całym świecie, w tym w warszawskim klubie Basen.

Warpaint
Wtorek, 18.11.2014 | BASEN

Zadebiutowały w 2009 roku minialbumem „Exquisite Corpse”. Dzięki kompozycjom takim, jak „Beetles” czy „Burgundy”, Warpaint skutecznie zerwały z siebie wszystkie etykietki: post rocka, popu czy alternatywy. W październiku 2011 ukazał się ich długogrający debiut, „The Fool”. Za konsoletami zasiedli przy nim współpracownicy m. in. Becka, Karen O, New Order, Primal Scream czy Björk. Magazyn NME nazwał go objawieniem roku, LA Times porównywał jednocześnie do The Cure, Cat Power i Mazzy Star. Grupa intensywnie koncertowała u boku The xx, Yeasayer czy The Walkmen, a potem zasiadła do prac nad następcą debiutu. Imienny album ujrzał światło dzienne 20 stycznia 2014. Krytycy namaścili promowane singlami „Love Is To Die” i „Disco//very – Keep It Healthy” wydawnictwo na jedną z najważniejszych płyt roku, chwaląc szczytową formę artystek i sposób, w jaki rozwinęły swoje talenty. Warpaint nie wpadły w częstą przecież „pułapkę drugiego albumu”, gdy trudno sprostać wymaganiom świetnego debiutu, co udowodniły tegorocznym występem na Open’erze. W ramach jesiennej trasy powrócą do Polski, tym razem z klubowym koncertem w warszawskim Basenie.

Bilety i system rabatowy:
Cena bazowa biletu na pojedynczy koncert – 98 PLN
– bilet na drugi koncert – o 15 PLN taniej
– bilet na trzeci koncert – o 25 PLN taniej
– bilet na czwarty koncert – o 35 PLN taniej
Imienne bilety do nabycia w eBilet.pl. Informacje i warunki zakupu na www.selectorfestival.pl.