New Bone również i w tym roku wystąpili podczas Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami. Nierozerwalnie związani z Krakowem, na Festiwalu w Piwnicy pod Baranami są niemal stałymi bywalcami. W poniedziałkowy, letni i gorący wieczór krakowskiej publiczności, którą zdecydowaną większość stanowili obcokrajowcy, zaprezentowali materiał z najnowszego albumu „Follow Me”.

New Bone tworzą najlepsi z najlepszych. Zespół wystąpił w stałym składzie: Tomasz Kudyk– lider, trąbka; Maciej Adamczak– kontrabasista; Dawid Fortuna– perkusja; Bartłomiej Prucnal– saksofon altowy oraz Dominik Wania– fortepian. Zachwycili starannością aranżacji i kunsztem wspólnej gry.

Artyści najnowsza płytą oddają hołd i przypominają o najwspanialszych polskich kompozytorach XX wieku: Bronisławie Kaperze oraz Henryku Warsie. Udowadniają tym samym, że utwory wyżej wspomnianych legend są ponadczasowe. Jednak muzycy w swoich wykonaniach przeszli o poziom wyżej. Ich występ nie był jedynie coverową odsłoną zespołu, ani zwykłym zaaranżowaniem piosenek w stylu jazzowym. Tomasz Kudyk zaproponował publiczności odgadywanie tytułów. Nie było to łatwe zadanie, bowiem niektóre utwory posłuży muzykom jedynie jako inspiracja do stworzenia dalszego ciągu hitów Kapera i Warsa.

Przy kołysance „Ach, śpij kochanie” nie dało się usnąć, mimo zachowania pierwotnej melodii, utwór przerodził się w nieprzewidywalną i momentami dynamiczną kompozycję. Podobnie było z innymi utworami (np. „Już nie zapomnisz mnie”, czy „Na pierwszy znak”) zaaranżowanymi przez: Dominika Wanię, Joachima Mencla oraz Andrzeja Jagodzińskiego.

Ze wszystkich zaprezentowanych piosenek wydobyto ich esencję i urok. Artyści nie tylko odświeżyli kompozycje Bronisława Kapera i Henryka Warsa, ale także zapewnili inne spojrzenie na nie.