Sprawdźcie maile!

Pytanie: Kiedy i gdzie po raz ostatni, Jessie zagrała w Polsce?
Odpowiedź: Braliśmy pod uwagę dwie odpowiedzi: Selector Festival oraz X-Factor.

Jessie Ware to najprawdziwsza gwiazda. Jej twórczość wyznacza nową epokę w muzycę pop ze względu na melancholijny głos i bezpretensjonalne teksty oraz to jak umiejętnie i ze smakiem artystka wykorzystuje tradycje muzyki soul, r&b i brytyjskiej elektroniki oraz klasyczną ekspresje znaną z twórczości takich artystek jak Sade, Aalilah, Chaka Khan czy Whitney Houston – do inspiracji, którymi artystka się przyznaje i do których jest porównywana…

Po ukończeniu studiów (literatura angielska) pracowała jako dziennikarka aż do chwili kiedy zaproponowano jej kilka występów, które nadały tempo jej karierze. Początkowo były to chałtury w chórkach, kolejne współprace dotyczyły współpracy z formacją SBTKRT oraz Jackiem Penate i DJ-em oraz producentem z Bristolu – Jokerem. W 2011 roku ukazał się singiel artystki „Devotion” – promujący debiutancki album „Strangest Feelings” – który dotarł do 5 miejsca na listach sprzedażowych i zyskał uznanie krytyków.

W serwisie Metacritic krążek uzyskał średnią liczbę 84 punktów (na 100 możliwych). Ocenę 9 na 10 album otrzymał m.in. od redakcji muzycznej BBC, blog muzyczny Pitchfork przyznał „Devotion” ocenę 8,5 i tytuł „Best New Music”, angielskie czasopisma muzyczne NME i Q-Magazine wystawiły płycie ocenę 8 (skala 1-10). Dziennik The Guardian ocenił płytę na cztery gwiazdki (w skali 1-5), zestawiając wokal Jessiki z Amy Winehouse a także wokalistkami jazzowymi: Ellą Fitzgerald i Sarą Vaughan.

Jessie Ware występowała już kilka razy w Polsce – na Open’Er 2012, w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz dała akustyczny koncert w Studio PRIII. Po raz kolejny ta artystka zaczaruje w miejscu dla niej idealnym i najlepszym z dotychczasowych – na scenie w Zatoce Sztuki. Już nie możemy się doczekać!