Sprawdźcie maile.

Pytanie: Jaki jest polski tytuł filmu, do którego powstała płyta Imany?
Odpowiedź: „Spódnicę w górę”

sous-les-jupes-des-filles-b-iext25455147

Oto następczyni fantastycznej debiutanckiej płyty Imany, „The Shape Of A Broken Heart”, która w Polsce trzykrotnie pokryła się platyną! Kolejne przedsięwzięcie urodzonej nieopodal Marsylii byłej modelki, obdarzonej cudownym soulowo-bluesowym głosem, jest ścieżka dźwiękowa do komedii, która na ekrany polskich kin wejdzie 3 października 2014 roku i opowiada o 11 kobietach mieszkających w Paryżu. Każda z nich jest różna i reprezentuje inny typ współczesnej kobiety. W filmie grają, między innymi, Vanessa Paradis, Isabel Adjani i Laetitia Casta. Obraz reżyseruje francuska aktorka Audrey Dana, dla której jest to debiut w tej roli.

Płyta ze ścieżką dźwiękową ukaże się 17 czerwca 2014 roku. Imany przygotowała ją na prośbę reżyserki, która okazała się być wielbicielką jej głosu. „Najpierw chciała jedną piosenkę, a potem nieśmiało zapytała, czy może nie miałabym ochoty napisać całej ścieżki” – wspomina piosenkarka. „To było odważne z mojej strony, bo nigdy wcześniej tego nie robiłam”. Po wielu rozmowach między paniami, Imany zaczęła pisać muzykę i słowa. „Bardzo mocno inspirowałam się scenariuszem. Wyzwaniem było to, że musiałam też skomponować utwory dla innych artystek, których w większości nie znałam” – wspomina artystka.

Imany napisała piosenki dla pięciu wokalistek – 23-letniej Sheriki Sherard z Londynu, Australijki mieszkającej we Francji, Emilie Gassin, Argentynki z Paryża, Natalii Doco oraz wielce utalentowanej, 17-letniej Axelle Rousseau, także mieszkającej w stolicy Francji. „Każda z nich ma wyjątkowy głos i nadała piosence szczególnego charakteru” – zapewnia Imany. Rezultatem jest dziewięć przepięknych piosenek, zainspirowanych przez losy 11 wyjątkowych kobiet. Które pragną, zdaniem Imany, jednego: „Bycia docenianymi i kochanymi”. Gorąco polecamy!