Włodek Pawlik Trio to zespół który otrzymał Grammy Awards wraz z Randym Breckerem i Filharmonią Kaliską za album „Night in Calisia” w 2014 roku. Do tej pory artysta otrzymuje zaproszenia na polskie i międzynarodowe festiwale z ofertami wykonania tego repertuaru. Warto wspomnieć udział zespołu na European Jazz Festival w Atenach, czy International Jazz Festival w Warnie (Bulgaria), Brasov Jazz Festival (Rumunia) i wielu innych na Wegrzech, Niemczech czy Ukrainie.

Włodek Pawlik Trio, to również sekcja rytmiczna, której kunszt można usłyszeć na nagraniach kompozycji Pawlika do nagrodzonego m.in. za muzykę do filmu „Rewers”, jak również w projektach związanych z poezją: m.in. Pawlik/Iwaszkiewicz „Struny na Ziemi” (Lora Szafran, Marek Bałata – vocal, Robert Więckiewicz – recytacje), czy też Pawlik/Czechowicz ”Wieczorem” (Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach i inni).

Włodek Pawlik Trio przedstawi 11 lipca na Warsaw Summer Jazz Days, w Warszawie nowy program muzyczny, przygotowany specjalnie na ten festiwal. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

[AFG_gallery id=’52’]