13 lipca w ramach cyklu Jazz nad Wisłą zapraszamy na wyjątkowy koncert Duo Act Lena Romul & Marcus Chevskee ft.Wojtek Miecznikowski.

DUO ACT to świeży projekt koncertowy, live-act w formie akustycznej, z użyciem głosu, klawiszy, looperów, gitary akustycznej, saksofonów, perkusji żywej i elektronicznej oraz elementów zaskakujących.

LENA ROMUL to multiinstrumentalistka, kompozytorka, wokalistka urodzona w roku ’90 w Poznaniu. Obecnie mieszka w Warszawie, studiowała we Wrocławiu, ma na koncie: 3 płyty z Wojtkiem Pilichowskim , trasę koncertową z Mariką, koncerty z Ras Lutą, występy na krajowych festiwalach (Woodstock, Opole, Slot Art), pierwsze miejsce na Jazz Juniors 2009, finał programu telewizyjnego „Mam Talent” w roku 2011, 3. miejsce na Bucharest Jazz Festival w Rumunii.

Zadebiutowała podwójnym albumem „Industrialnie/Instynktownie” w roku 2013. Na początku tego roku nagrała w domowym studio drugą płytę [PEGAZ] |premiera jesień 2014|, którą promuje singiel Bajka w akustyczno-soulowo-reggae’owym klimacie.

MARCUS CHEVSKEE – wł. Jerzy Markuszewski, warszawiak, rocznik ’85. Perkusista i kompozytor z ogromnym dorobkiem i doświadczeniem scenicznym. Absolwent szkoły muzycznej The Collective w Nowym Jorku. Obecnie kierownik muzyczny w zespole towarzyszącem na scenie i w studio Marice – Spokoarmii, perkusista Kasi Kowalskiej, członek i współkompozytor w najświeższym projekcie Pauliny Przybysz – Rita Pax. Występował z Oszibarack, Anią Dąbrowską, Sidneyem Polakiem. Gościem podczas warszawskiego koncertu będzie WOJTEK MIECZNIKOWSKI – rocznik ’88, absolwent żadnej szkoły muzycznej z Józefowa, basista, raper; występował i nagrywał z Neo Retros, Pilichowskim, Blue Cafe, Janowskim. Podczas koncertu zagra na basie, na gitarze akustycznej, zarapuje, i być może na mini zestawie bębnów.

Utwory z płyty [PEGAZ] będą wykonywane przedpremierowo podczas DUO ACTU. Po koncercie będzie można zakupić debiutancki album Industrialnie/Instynktownie i singiel „Bajka” z nadchodzącej płyty [PEGAZ], która jest produkowana przed duet Lena Romul& Marcus Chevskee.