20 czerwca w ramach Święta Wrocławia miała miejsce kolejna odsłona koncertu Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie. Impreza organizowana co roku przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Prezentowana jest twórczość utalentowanych młodych wrocławskich zespołów, które na przestrzeni minionych lat odnosiły spektakularne sukcesy – otrzymywały prestiżowe nagrody, wydawały interesujące płyty lub pozwalały zapamiętać się znacznemu gronu ogólnopolskiej widowni. W tym roku zgromadzona  na Sępolnie publiczność usłyszeć mogła: Małgosię Bręczewską, Bartek Miarka Band, Funky New Orleans, ShataQs czy Lion Vibrations.

ShataQs to zwycięzcy popularnego muzycznego show. Podczas koncertu zarazili publiczność swoją oryginalnością, spójnością oraz świadomością muzyczną. Ich muzyka łączy w sobie elementy funku, soulu i reggae. Podczas krótkiego występu mogliśmy usłyszeć utwory z EPki „The colors i know” oraz całkiem nowy materiał, który znajdzie się na planowanym na jesień albumie.

Bartek Miarka Band to zespół, złożony z wybitnych wrocławskich muzyków młodego pokolenia a założony przez gitarzystę Hoodoo Band  – Bartka Miarkę.  Połączyła ich wspólna chęć stworzenia czegoś odmiennego i świeżego w muzyce bluesowej. Zespół zaprezentował w większości materiał z wydanego w 2012 roku albumu „Bartek Miarka”. Gościnnie na scenie pojawili się Natalia Lubrano oraz Tomasz Nittrbit.

Gwiazdą wieczoru była formacja Funky New Orleans, która „ugotowała” już i tak rozgrzaną publiczność. W ich muzyce słychać było puls Czarnego Lądu, a pomiędzy dźwiękami unosił się duch Voodoo. Dla wrocławskich muzyków dużą inspiracją są niewątpliwie artyści Nowego Orleanu lat 60, 70. tacy jak Dr. John, Allen Toussaint, The Meters. O charakterystycznym brzmieniu zespołu decydują instrumenty dęte oraz wokal Tomasza Nittribita, w ich muzyce  usłyszymy elementy funk, soul, i nowoczesnego jazzu. Cały występ zakończył się efektowną paradą, która porwała za sobą publiczność.

Poniżej możecie zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

[AFG_gallery id=’53’]