Grzech Piotrowski nie zwalnia tempa. Po jesiennej premierze płyty „World Orchestra – Live in Gdańsk”, właśnie ukazał się elektroniczny ‘krążek’ „One World”.

grzech_piotrowski_one_world_okladka__large

Ten album jest dla artysty niezwykle ważny z kilku powodów. To jego muzyczna podróż – dosłownie. Cabo Verde, Toskania, Calabria, Bałkany, Ukraina, Rosja, Polska, Norwegia. Do tego białe noce oraz skrajne temperatury od -20 do +35C. Ten album jest niezwykle refleksyjny, tak jak jego autor u progu czterdziestych urodzin. Jest skupieniem na szczególe i realizacji własnej wizji bez oglądania się na to, jakie są oczekiwania z zewnątrz. To zapis drogi muzycznej, alter ego World Orchestry – jej przeciwległy biegun. Spokój, cisza, zaduma, refleksja, prostota, minimalizm, a w końcu wyzwolenie emocji.

Płyta „One World – Part I” została zrealizowana ‘direct to two’ co oznacza, że to, co słyszycie, jest zapisem stereo bez edycji, mixu, dogrywania traków, i innych prac, które zwykle wykonywane są w studio podczas nagrań. „Tylko Ja, refleksja, REC, kilka analogowych efektów, looper i jedno podejście. Na dodatek wszystkie utwory są wolną improwizacją, nie pisałem tematów wcześniej. Są zapisem 1-1 pierwszej emocji i czystego przekazu jaki towarzyszy natchnieniu.” – tak o płycie wypowiada się Grzech Piotrowski
Album został wydany w formie elektronicznej, aby skrócić drogę pomiędzy artystą, a słuchaczem.

Więcej informacji na temat płyty i możliwości jej zakupu znajdziecie tutaj.