Niestety nie mamy dobrych informacji. Świat muzyczny obiegła wiadomość o śmierci Bobby’iego Womacka, który już od dłuższego czasu zmagał się z chorobą Alzheimera i rakiem prostaty.

Womack był wybitnym multiinstrumentalistą – grał na gitarze, perkusji, fortepianie i keyboardzie. Zapamiętamy go również jako świetnego piosenkarza, autora wielu wspaniałych tekstów oraz producenta muzycznego, który dzięki swojej wielowymiarowej działalności zapewnił sobie w 2009 roku zasłużone miejsce w Rock and Roll Hall of Fame.

Chcąc sobie przypomnieć muzyczny dorobek Womacka, należałoby wspomnieć przede wszystkim o jego licznych kooperacjach – artysta współpracował z takimi gigantami, jak chociażby Aretha Franklin, Dusty Springfield, Ray Charles i Wilson Pickett. Warte odnotowania jest również to, że to właśnie Bobby Womack był autorem klasycznego już utworu z repertuaru The Rolling Stones – „It’s All Over Now”. Dla Janis Joplin, muzyk napisał utwór „Trust Me”, który ukazał się już niestety po śmierci artystki.

Womack zmarł 27 czerwca, w wieku 70 lat.