Pierwszy koncert lipca w Pardon, To Tu będzie zarazem pierwszym wspólnym koncertem tych wyjątkowych muzyków – Piotr Kurek / Łukasz Rychlicki / Paweł Szpura. Kurek i Rychlicki występowali razem już dwukrotnie, jednak tym razem dołączy do nich perkusista Paweł Szpura. Abstrakcyjne, niedopowiedziane i chropowate formy, jakie udało się wytworzyć Piotrowi i Łukaszowi dostaną tym razem wsparcie w postaci charakterystycznej gry Pawła Szpury. Koncert odbędzie się 1 lipca 2014 roku o godzinie 20:30

Kurek Rychlicki Szpura

Tajemnicze, kosmiczne brzmienie syntezatorów, nieokreślona gitara i perkusja nawiązująca do tradycji czarnej muzyki, powinny przynieść dźwięki nieoczywiste i zapadające w pamięć. Cała trójka ma świadomość granej przez siebie muzyki, dlatego to spotkanie może zaprowadzić każdego z nich w nowe i nieznane terytoria.

Piotr Kurek – to muzyk, autor projektu Piętnastka i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica . Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował m.in. z Bonnie ‘Prince’ Billy, Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą. Unika klasyfikacji, zbiera drobne przedmioty.

Paweł Szpura perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans. Jest członkiem zespołów Lotto, Freegate, Wovoka, Purusha.

Łukasz Rychlicki – znany głównie jako członek zespołu Kristen. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Jest też członkiem zespołów Lotto i Freegate.