26 czerwca występem w Elblągu, Adam Pierończyk rozpocznie swoją mini trasę koncertową. Artysta będzie promować swój ostatni album – „The Planet Of Eternal Life”, nagrany na saksofonie sopranowym. Tym razem koncerty będą w trzech kolejnych miastach:


26.06. Elbląg – Galeria EL, ul. Kuśnierska 6, godz. 19:00
27.06. Gdynia – U Muzyk’Uff, ul. Derdowskiego 9/11, godz. 20:00
28.06. Gdańsk – Galeria PIONOVA, ul. Olejarna 2, godz. 20:00

Pierwszy solowy album Adama Pierończyka to rzadkość na skalę światową i jednocześnie pierwsze takie nagranie w Polsce. Tylko i wyłącznie saksofon – i to sopranowy, zgodnie uważany za najtrudniejszy do opanowania z całej rodziny tych instrumentów.

Pierończyk nigdy nie krył swej ogromnej fascynacji saksofonem sopranowym, więc płyta ta była tylko kwestią czasu i odpowiedniej okazji. Sześćdziesiąt minut muzyki nagranej w wyjątkowym miejscu, jakim są XlV-wieczne gotyckie ruiny.

Piętnaście utworów to głównie nowe kompozycje Adama Pieronczyka, ale na płycie znajdziemy też dwa standardy: „Giant Steps” Johna Coltrane’a i „Cherokee” Raya Noble’a. Piękne brzmienie, magiczne miejsce, proste melodie oraz skomplikowane i rzadko spotykane wyprawy, eksplorujące na ogól niedostępne rejestry tego wymagajacego instrumentu.