W najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się ostatni koncert w tym sezonie z cyklu „Artist in Residence: Kama Grott & Agata Igras-Sawicka prezentują”. Na scenie, oprócz muzyków klasycznych pojawi się zespół BISQUIT, który zagra materiał ze swojej nowej płyty „Lilly”.

Specjalnie na sobotni wieczór, Asia Chacińska i Serek Tomek Krawczyk – liderzy zespołu BISQUIT przygotowali nowe aranżacje utworów z płyty „Lilly”, wzbogacone o ścieżki oboju i fletu. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, podczas którego na jednej scenie spotkają się rzadko łączone ze sobą gatunki muzyczne.

air bisquit copy

Pomysłodawczynie cyklu Artist in Residence – Kama Grott i Agata Igras-Sawicka to wielokrotnie nagradzane artystki w kraju i zagranicą. Kama Grott jest oboistką, pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym Europejskiego Festiwalu Muzycznego w Otwocku. Agata Igras-Sawicka to flecistka, której albumy były nominowane do muzycznych nagród Fryderyki w kategoriach: Najlepszy Debiut Fonograficzny oraz Muzyka Kameralna. Zespół BISQUIT ma na swoim koncie trzy albumy. Ostatnia płyta „Lilly” to bardzo emocjonalny krążek, na którym znajdują się proste, akustyczne piosenki, ale też bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa.

28 czerwca (sobota), godz. 20.00,
Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a,
bilety: 15 zł