Asaf Avidan stał się świetnie znany publiczności dzięki hitowi „One Day”, a raczej jego tanecznym remiksem, który w 2012 roku wykonał niemiecki DJ Wankelmut. „One Day” zdobył międzynarodową popularność (ponad 250 mln odsłon na portalu YouTube) i znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w Austrii, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i w Niemczech. Sukcesy odniósł także w innych krajach europejskich.
 Dzięki temu kariera Asafa Avidana nabrała rozpędu i stał się on jedna z czołowych gwiazd europejskich festiwali muzycznych.

Asaf Avidan pochodzi z Izraela. Jego rodzice byli dyplomatami, przez kilka lat mieszkali i pracowali na Jamajce ( co nie pozostało bez wpływu na muzyczne inspiracje artysty), po powrocie do kraju Asaf rozpoczął studia filmowe. Za krótkometrażowy film dyplomowy „Find Love Now” Asaf Avidan zdobył nagrodę na festiwalu w Hajfie i z miejsca stał się kimś.
Jedna zamiast kariery reżysera wybrał granie w zespole folk rockowym Asaf Avidan & the Mojos. Odniósł z kolegami komercyjny sukces w ojczyźnie i kilku krajach Europy Zachodniej, zaś teraz występuje głównie solo, akompaniując sobie na gitarze.

Ma niezwykłą umiejętność pisania tekstów dotyczących takich doświadczeń ja zdrady, rozstania, powroty, egzystencjalny niepokój o los własny i całego świata, a do tego natura obdarowała go charakterystycznym, niemal kobiecym głosem, z którego robi fantastyczny użytek: jest w śpiewaniu Avidana histeria, jest smutek i jest nadzieja. Często jego styl śpiewania, osobowość sceniczna porównywana jest do największych gwiazd: do Janis Joplin i Roberta Planta
Jego muzyka łączy rock, elementy folku oraz bluesa – co słychać na ostatniej płycie artysty Different Pulses.

Asaf Avidan wystąpi w Szczecinie ze swym najnowszym akustycznym projektem z ostatniej solowej płyty „Different Pulses”.

Będzie to pierwszy z koncertów w ramach trasy koncertowej w Polsce:

24/06/2014 Szczecin, Zamek
25/06/2014 Wrocław, Sala Audytoryjna WCK
27/06/2014 Warszawa, Park Sowińskiego

Więcej informacji: www.szczecinmusicfest.pl