28 czerwca 2014 roku, o godzinie 21.00 w Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi Tom Jones. Tom Jones w rodzinnej Walii, znany jako “Jones the Voice “, jest jedną z trwalszych osobistości w branży muzyki rozrywki do dziś. Jego wyjątkowa moc wokalu, zdolności i charyzmatyczna osobowość czyni go jednym z najbardziej szanowanych, podziwianych i kochanych wykonawców muzyki popularnej.

Tom Jones SK

Tom Jones utrzymuje swoją popularność przez ponad cztery dekady a krytycy na całym świecie są zgodni w pełnych podziwu recenzjach zarówno jego nagrań jak i występów na żywo. Artysta ma zasadniczy udział w szerokim zakresie muzyki choć jest najbardziej znany z hitów Kiss, Delilah i If I only knew pokazuje także prawdziwą soulową duszę; był zaangażowany w Red White & Blues Martina Scorsese, a w 2004 roku wydał album hitów zespołu z Jools Holland w Wielkiej Brytanii. Wydana w 2012 roku płyta The Praise & Blame jest powrotem do korzeni, album został nagrany w całości w studiu Petera Gabriela w Bath w Anglii, wyprodukowany przez Ethan Johns (Kings of Leon, Ryan Adams, Ray Lamontagne, Laura Marling, Paolo Nutini). Album uważany jest za sensacyjne dzieło. Pod względem muzycznym można się tylko zachwycić – porywające bluesy, dynamiczne i ogniste brzmienia to repertuar dobrany idealnie.

Po sukcesie Praise & Blame w 2012 Tom Jones wydał kolejne dzieło “Spirit In The Room”. Podobnie jak jego poprzednik, album zachwyca; głównie swoją prostotą, elegancją, surowością i uduchownieniem. Na albumie towarzyszą m.in. Richard Thompson, Leonard Cohen, Paul Simon i Paul McCartney. Jego ponad 40 -letnia kariera zaowocowała wieloma nagrodami i uznaniami w tym nagrodą BRIT za wybitne zasługi dla muzyki, Silver Clef Award za całokształt twórczości. W 2006 roku Tom otrzymał tytuł szlachecki a w 2012 wystąpił na koncercie jubileuszowym Queens Diamond Jubilee na Buckingham Palace.

Tom Jones jest żywą legendą, śpiewa i tworzy dla wielu pokoleń, jego przeboje zarówno bawią jak i skłaniają do refleksji. Ojciec chrzestny nowoczesnego soulu z mocnym głosem i przesłaniem.

TOM JONES Live – 28 czerwca 2014 w Warszawie w Sali Kongresowej.
Bilety już w sprzedaży na www.LiveNation.pl