Dzisiaj w środę 18 czerwca o godzinie 19:30 w Kalinowym Sercu rozpocznie się koncert wspaniałego pianisty jazzowego i klasycznego, aranżera, kompozytora Andrzeja Jagodzińskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie waltorni. Już w czasie studiów zaczął jako pianista prowadzić trio jazzowe. Zgłosił się z nim na konkurs Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w 1979. Wygrał. Został tam dostrzeżony przez wybitnego trębacza jazzowego Henryka Majewskiego, który zaproponował Jagodzińskiemu współpracę, co stanowiło początek jego profesjonalnej kariery pianistycznej.

Jagodzinski_Panta_06_2014_afisz-kopia

Andrzej Jagodziński grał jazz m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection (zespół lat 80. w ankiecie czytelników Jazz Forum), Quintessence („Birthday” – jazzowy album roku 1992), Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w „Czwartecie” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem.

Jego najbardziej docenionym albumem jest „ Chopin” z 1993 r., który zdobył Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. Album ten zapoczątkował swoistą modę na jazzowe interpretacje muzyki Chopina.

W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival.

Andrzejowi Jagodzińskiemu na scenie towarzyszyć będzie Paweł Pańta – kontrabasista, basista elektryczny, stały członek zespołów Włodka Pawlika. Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów – Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Roberta Majewskiego i Filipa Wojciechowskiego. Paweł Państa jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

Podczas środowego wieczoru będziemy mieli przyjemność gościć także legendarną polską pieśniarkę Wandę Warską!

Bilety w cenie 35 zł krzesło w rzędzie/ 45 zł miejsce przy stoliku

Rezerwacje 887 333 383

Serdecznie zapraszamy!