W czwartek, 12 czerwca, o godzinie 19.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się przedpremierowy pokaz docenionego na całym świecie muzycznego filmu O krok od sławy – tegorocznego zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy dokument pełnometrażowy. Oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 20 czerwca 2014 roku.

O krok od sławy to inspirująca i opowiedziana z zaangażowaniem historia genialnych wokalistek i wokalistów, którzy śpiewają w chórkach takich gwiazd, jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones, Bruce Springsteen. Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. Z pozoru skryci na drugim planie, w rzeczywistości nierzadko stanowiący fundament kolejnych spektakularnych karier i wielkich przebojów. To im swój nowy dokument poświęca Morgan Neville, na chwilę wyciągając ich z cienia. Kolejne historie to dowód na to, jak przewrotna bywa branża muzyczna, a o tym, kto zrobi solową karierę, często decyduje łut szczęścia.

Film prezentowany był podczas wiosennej edycji Doc Film Music 2014 – przeglądu zainspirowanego konkursem dokumentów muzycznych Krakowskiego Festiwalu Filmowego pod tą samą nazwą.

REŻYSER O FILMIE:

Im głębiej wchodziliśmy w produkcję tego filmu, tym jaśniejsze stawało się, iż nie każdy z tych artystów chciał zostać bohaterem jakiegokolwiek filmu dokumentalnego. Było wiele osób, które wolały pozostawać w cieniu aniżeli w światłach reflektorów. Byli bardzo blisko tych wielkich artystów i widzieli niejeden wielki upadek. Dojrzeli wartość w tym, co robią, w byciu poza główną sceną, i to otworzyło im oczy.

O KROK OD SŁAWY | TWENTY FEET FROM STARDOM
reż. Morgan Neville, USA 2013, 91’

BILETY
18 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)