Warszawski festiwal Red Bull Music Academy Weekender na trzy dni opanował miasto! Ponad 35 artystów wystąpiło na 4 scenach skupionych wokół Pałacu Kultury i Nauki. Premierowe występy oraz unikalne kolaboracje czekały na entuzjastów różnych gatunków muzycznych. Wystąpili m.in.: BRODKA w unikalnej odsłonie XS, Danny Brown, Looptroop Rockers, Kamp!, Mikromusic oraz Pink Freud grający utwory kultowego zespołu Autechre.

Festiwal Red Bull Music Academy Weekender Warsaw rozpoczął się 5 czerwca koncertem wyjątkowego pianisty i kompozytora – Volkera Berelmanna występującego pod pseudonimem Hauschka, który swoją grą na preparowanym fortepianie zaczarował publiczność zgromadzoną w Muzycznym Studio Polskiego Radio im. Agnieszki Osieckiej oraz wszystkich, którzy śledzili transmisję z koncertu w Internecie.

W piątek (6 czerwca) wydarzenie przeniosło się na teren Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 4 festiwalowych scenach zagrali tacy artyści jak: amerykański raper Danny Brown, który pojawił się w Polsce po raz pierwszy, Dam-Funk, zespół Rebeka czy projekt Niewidzialna Nerka na Żywo, która wskrzesiła ducha polskiego hip-hop z lat 90-tych. Dla fanów BRODKI czekała wyjątkowa niespodzianka w postaci premiery unikatowych aranżacji utworów artystki na małe instrumenty.

W sobotę miłośnicy hip-hopu mogli posłuchać energetycznego występu szwedzkiej grupy Looptroop Rockers. Polskie elektropopowe trio KAMP! zaprezentowało premierowo materiał z nadchodzącego wydawnictwa, z kolei a na scenie znajdującej w Teatrze Studio można było posłuchać wyjątkowego występu, w którym legenda techno – Moritza Von Oswald połączyła się z legendą afrobeatu – Tonnym Allenem. Na szczególną uwagę zasługują dwa koncerty, w których aspekt wizualny był nie mniej istotny niż muzyczny, czyli duet An On Bast i Macieja Fortuny, przedstawiających elektroakustyczną transkrypcję muzyki filmowej czołowego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, a także Pink Freud w premierowym na warszawskim gruncie wykonaniu reinterpretacji utworów legendarnej grupy elektronicznej Autechre.

Festiwal Red Bull Music Academy Weekender podróżuje po najbardziej ikonicznych miastach świata – do tej pory odbył się w Madrycie, Sztokholmie i Tokio.