Sprawdźcie maile!

Mamy dla Was po dwa podwójne zaproszenia na koncerty tych niesamowitych muzyków! Aby zdobyć jedno z nich należy odpowiedzieć na pytanie:

GDAŃSK: W którym roku Jan Garbarek rozpoczął działalność artystyczną? (ZAKOŃCZONY)
WARSZAWA: Z jaką wytwórnią związany jest w tej chwili Jan Garbarek? (05.06.2014) (ZAKOŃCZONY)
WROCŁAW: Z kim Jan Garbarek nagrał album „My Song”?  (06.06.2014) (ZAKOŃCZONY)

Na odpowiedzi czekamy do dnia podanego w nazwiasie przy pytaniu. Wysyłajcie je na adres: konkurs@jazzsoul.pl, w temacie wpisując Garbarek – Gdańsk, Garbarek – Warszawa, Garbarek – Wrocław.

Jan Garbarek i Hilliard Ensemble-kopia

W ciągu ostatnich dwudziestu lat Jan Garbarek i The Hilliard Ensemble dali razem setki koncertów w salach koncertowych i kościołach na całym świecie! Jaki jest efekt tej współpracy, która zachwyciła tak wielu ludzi na całym świecie będzie można usłyszeć PO RAZ OSTATNI 05.06.2014 o g. 21.00 w Gdańsku i 6.06.2015 o g. 21.00 w Warszawie.

Kiedy Hilliard Ensemble i Jan Garbarek spotkali się w klasztorze Świętego Gerolda w austriackich górach, nie mogli wiedzieć dokąd zaprowadzi ich eksperyment inspirowany Officium Defunctorum z Morales i nie podejrzewali, że odbije się to echem wśród tak szerokiej publiczności. I choć projekt wydawał się, przynajmniej na papierze, predestynowany do tego, aby obrazić poczucie przyzwoitości dwóch grup purystów – strażników “autentyczności” Muzyki Dawnej oraz obrońców tradycji jazzowej – nagranie zostało niemalże natychmiast okrzyknięte przez prasę artystycznym triumfem. Niemal niespostrzeżenie saksofon sopranowy Garbarka wkrada się w górne linie kontratenora Davida James’a, znosząc bariery pomiędzy jazzem i muzyką klasyczną, pomiędzy sacrum i profanum, między starożytnym i współczesnym.

„OFFICIUM – OSTATANI KONCERT”
5.06.2014, g. 21.00, Archikatedra Oliwska, Gdańsk Oliwa
6.06.2014, g. 21.00, Klasztor św. Józefa, ul Dominikańska 2, Warszawa
7.06.2014, g. 20:30, Kościół św. Marii Magdaleny, Wrocław

Bilety w cenie 60 i 130 PLN (Gdańsk) oraz 35, 60 i 120 PLN (Warszawa) do nabycie w sieci salonów Empik oraz www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl. Sprzedaż biletów prowadzona będzie również przed koncertem.