Od połowy czerwca rusza Jazz nad Wisłą. Cykl na dobre wpisał się w historię Cudu nad Wisłą. Trzeci rok z rzędu ze sceny rozbrzmiewać będą dźwięki saksofonu, kontrabasu, oraz znakomite wokale. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, start o godz. 19:30.

jazz-czerwiec_plakat_small

15 czerwca na scenie Cudu nad Wisłą wystąpi grupa Fusion Generation Project, która powstała w 2009 roku. Kwartet tworzą: Dariusz Petera (fortepian, instr. klawiszowe, leader), Krzysztof Lenczowski (gitara, wiolonczela), Łukasz Jan Jóźwiak (bas) oraz Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).

Zespół opiera swój repertuar głównie na własnych, oryginalnie zaaranżowanych kompozycjach, a doskonałe umiejętności muzyków, kreatywność oraz nowoczesne brzmienie, tworzą ciekawy konglomerat nastrojów oscylujących między różnymi gatunkami. Muzyka FGP, choć wyraźnie oparta na klasycznej estetyce jazz- rock’a nie pozwala się zamknąć w muzycznych standardach tego gatunku, czerpiąc z muzyki improwizowanej oraz współczesnych form jazzu. Te składniki świadczą o profesjonalizmie muzyki wykonywanej przez FGP, a co za tym idzie, dostarczają odbiorcom niebywałych wrażeń.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/273391049499856/

Dwa tygodnie później, 29 czerwca, sceną zawładnie absolwentka warszawskiej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej na wydziale piosenki, Państwowego Studium Jazzu oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Muzykoterapii – Iza Kowalewska.

15 października 2013, do sklepów trafił pierwszy solowy album wokalistki. „Diabeł mi Cię dał”, to zbiór dźwięków z pogranicza jazzu i soulu. Iza to również wokalistka i współtwórczyni zespołu Muzykoterapia (2 albumy zespołu zdobyły wielkie uznanie krytyków i publiczności w Polsce i Europie) oraz Koncertu na Ścianie (wystąpiła w setkach tego szalonego show w Europie i Azji).

Prócz tego zaśpiewała na wielu płytach, m.in. takich twórców jak.: Novika, FISZ (Bartek Waglewski) , EMADE (Piotr Waglewski), Jamal, O.S .T. R., Medium.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1414762945470847/