20 maja 2014 roku o godzinie 19.00 na scenie Klubu Kultury Saska Kępa wystąpi zespół High Definition Quartet. jeden z najciekawszych zespołów jazzowych składający się z młodych (metrykalnie), a już docenionych i komplementowanych przez krytyków osobowości jazzowych. Ich oryginalność i muzyczna świeżość zostały docenione w kraju i za granicą – High Definition zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych, w tym najcenniejszą – I nagrodę na Jazz Hoeilaart 2011 w Belgii. Muzycy zespołu są też laureatami konkursów indywidualnych, m.in. Montreux Jazz Piano Solo Competition 2011 w Szwajcarii (Piotr Orzechowski) czy Bass2012 Copenhagen w Danii (Alan Wykpisz). Kwartet ma na koncie współpracę z gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył tournée po Polsce (2012) i krajach Zatoki Perskiej (2013).

„Bukoliki” to materiał oparty o twórczość Witolda Lutosławskiego.

  • Mateusz Śliwa – saksofon; Piotr Orzechowski – fortepian
  • Alan Wykpisz – kontrabas; Dawid Fortuna – perkusja

Klub Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Wstęp wolny!

HD Saska Kępa

O CYKLU KONCERTÓW

„Cały ten jazz!” w Klubie Kultury Saska Kępa

„LIVE!” – Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.
Cykl „Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu. W ramach cyklu do końca czerwca roku 2014 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Krzysztofa Herdzina, Jorgosa Skoliasa, Apostolisa Anthimosa, Henryka Miśkiewicza i in. Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.

Wstęp 20 zł

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami. Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana. Do końca 2013 roku gośćmi Klubu Kultury Saska Kępa będą: saksofonista Maciej Obara, pianista Wojciech Karolak, saksofonista Grzech Piotrowski, i in.

Patronem cyklu „Cały ten jazz!” są RadioJAZZ.FM, kulturaonline.pl, jazzsoul.pl oraz e-miesięcznik JazzPRESS

Wstęp wolny

PROGRAM „Cały ten jazz!”

LIVE! – godzina 19:00
wstęp 20 zł

21 stycznia – Krzysztof Herdzin Trio
18 lutego – Jorgos Skolias i Oleś Brothers
18 marca – Apostolis Anthimos Trio
15 kwietnia – Robert Majewski Quartet
20 maja – High Definition Quartet
17 czerwca – Henryk Miskiewicz Full Drive
16 września – Marcin Wasilewski Trio
21 października – Atom String Quartet
18 listopada – Piotr Żaczek MUTRU
16 grudnia – Grażyna Auguścik

MEET! – godzina 19:00
wstęp wolny

7 stycznia – Maciej Obara
4 lutego – Wojciech Karolak
4 marca – Cezary Konrad
1 kwietnia – Grzech Piotrowski
6 maja – Sławek Jaskułke
3 czerwca – Mikołaj Trzaska

www.calytenjazz.pl

Zapraszamy!