Ethno Jazz Festiwal z przyjemnością zaprasza na kolejny już koncert ulubieńca polskiej publiczności Chrisa Bottiego.

Genialny trębacz, znany ze współpracy ze Stingiem, Dianą Krall, Paulem Simonem, czy Michaelem Buble, wystąpi ze swoim znakomitym zespołem 2. października w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej 14, znanej publiczności Ethno Jazz Festivalu z wielu koncertów wspaniałych artystów światowej sławy.

Każdy koncert Chrisa Bottiego to prawdziwy, w najlepszym tego słowa znaczeniu, amerykański show, na najwyższym światowym poziomie, a uczestnictwo w nim to spełnienie marzeń każdej kobiety wrażliwej na piękno muzyki. Uwaga Panowie, problem prezentów dla wybranek serca w najbliższym czasie rozwiązuje się sam!

Chris Botti jest wybitnym trębaczem smooth jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Buble czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta solowa muzyka – „Impressions”. Na „Impressions” Botti sięgnął po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszech czasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album to również efekt rozmów, które Botti odbył z fanami podczas ostatnich tras koncertowych oraz wypadkowa licznych inspiracji z różnych kultur. Płyta została doceniona zarówno przez fanów jak i krytyków, w efekcie czego zdobyła w ubiegłym roku statuetkę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”.

Chris Botti uwielbia koncertować, z chęcią też wraca na występy do Polski, gdzie zawsze przyjmowany jest entuzjastycznie przez naszą publiczność.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
2.10.14 godz.19.00 hala Orbita, ul. Wejherowska 34
CHRIS BOTTI – najsłynniejszy w świecie trębacz smooth jazzowy

bilety: 220 zł – I miejsca, 180 zł – II miejsca, 150 zł – III miejsca, 120 zł – IV miejsca

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl – rezerwacje: bilety@o2.pl.