Sprawdźcie maile!

Pytanie: Jaki tytuł nosi utwór z debiutanckiej płyty Ani, w której udział wziął Bartek Królik?
Odpowiedź: Pytanie było nieco podchwytliwe. Bartek Królik wykonał z Anią dwa utwory: „Sky is the limit”, „Take it or leave it”.

ania szarmach frank mccomb


Już w maju 2014 roku znakomity Frank McComb odwiedzi Polskę i jako muzyczną parterkę na scenach podczas jego koncertów ponownie wybrał Anię Szarmach. Te wyjątkowe wieczory muzyczne będą składać się z dwóch części koncertowych. Frank McComb oraz Ania Szarmach na wspólnej scenie wykonają najpiękniejsze kompozycje ze swoich repertuarów. Ich wzajemna fascynacja wszelakimi odcieniami muzyki soul, r’n’b oraz jazzu daje nam zapowiedź I gwarancję niespotykanego muzycznego show na światowym poziomie.

To jedyna okazja, aby obejrzeć wydarzenie w którym dwa odrębne koncerty i repertuary łączą się w jeden muzyczny spektakl. Całość będzie utrzymana w bardzo kameralnej, niemal intymnej konwencji, która dzięki prostocie i szlachetności akustycznego brzmienia instrumentów ma wprowadzić słuchacza w najbliższy kontakt z żywą muzyką.

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Gościnnie zapraszana do wielu muzycznych projektów; jej głos i chóry można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Polucjanci, Sistars czy Kayah. Wydała trzy solowe albumy. Doceniona przez publiczność i krytyków. Nominowana do Nagrody Fryderyków oraz Super Jedynek.

Frank McComb – amerykański soulowo-jazzowy wokalista, klawiszowiec i kompozytor. Porównywany często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathaway’a i Steviego Wondera. Współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie. Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke , George Benson, Brandford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.

Podczas tego wieczoru muzycznego Frankowi I Ani towarzyszyć będzie znakomity skład muzyków:

Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe
Piotr Żaczek – bas
Robert Luty – perkusja
Damian Kurasz – gitara

7 maja 2014, godz. 20:00

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław8 maja 2014, godz. 20:00

Piwnica Artystyczna Kawon, ul.Zamkowa 5, Zielona Góra

9 maja 2014, godz. 20:00

Klub Blue Note, ul. Kościuszki 76/78, Poznań

10 maja 2014, godz. 20:00

Free Blues Club, Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin