“Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej”.

Międzynarodowy Dzień Jazzu przypada 30 kwietnia, w związku z tym Klub Barometr po raz trzeci będzie celebrował to święto w wyjątkowy sposób. Wstęp: 15 zł.

Międzynarodowy Dzień Jazzu 2014

30 kwietnia zapraszamy na spotkania z jazzem tradycyjnym,którego gospodarzem będzie zespól Warsaw Dixilanders i Zespół BLUES FELLOWS SWINGIN’ BAND & EWA KONARZEWSKA. W przerwie koncertu zapraszamy na werinsaż wystawy fotograficznej Marka Rokoszewskiego “Barometr Jazzu”. Po koncercie zapraszamy do udziału w Jazz Jam Session.

The Warsaw Dixielanders charakteryzuje się graniem tradycyjnych standardów jazzowych pochodzących z Nowego Orleanu i Chicago. Wykonuje również polskie standardy z lat 30′ i 40′ XX wieku oraz tematy nawiązujące do tego okresu. Wszyscy uczestnicy, jak i fani jazzu nowoorleańskiego będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach.

Warszawski zespół muzyczny “Blues Fellows Swingin’ Band” powstał w 1983r.założycielem grupy jest Jerzy Więckowski-dr. Zespół tworzą znani muzycy z wielu grup tradycyjnych – Vistula RBB ,Old Timers ,Gold Washboard ,Old Metropolitan ,Jazz Band BO ,New Orleans Stompers ,Big Band “Stodoła”. Artyści zaprezentowali się m.in. na Festwalu “Old Jazz Meating” w latach 1984-1987. Na Festiwalu w Dunkierce w 1985 a także w Berline Zachodnim. Znani są z występów w klubach jazzowych w kraju i zagranicą. W swoim dorobku mają udział w najważniejszych imprezach jazzowych w Skandynawii Portugalii Holandii i Niemiec.

Dyskografia: “Live in Akwarium” nagranie zrejestrowano w nieistniejącym już Jazz Klubie “Akwarium” w roku 1999 wydaną przez Polonia Records, “Prisoner of love” wydaną w 2004 roku przez “Jazz Forum”, “Powracająca Melodyjka” wydaną przez Polonia Recrds w 2009, oraz “CARAVAN” w roku 2010 przez agencję Impresaryjną “POTAM’.

Marek Rokoszewski. Ukończył Wydział Elektroniki PW. Był fotografem klubowym w Remoncie i w Tygmoncie w czasach kiedy były to znane Kluby Jazzowe. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych, jest autorem ośmiu wystaw indywidualnych, ostatnio w klubie Barometr w Warszawie i Harris Piano Jazz Bar w Krakowie. Współpracuje z Jazz Forum.