Czy można połączyć fascynację brzmieniem Jona Hopkinsa i Moderat z saksofonem Matsa Gustafssona, żywą perkusją i hipnotycznym analogowym rytmem?  Muzycy znani wcześniej z innych projektów na wydanym w marcu 2014 albumie „Binary Beats” w nowatorski sposób połączyli analogowe bity z organicznym brzmieniem akustycznych instrumentów. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu zespół MIKROBI.T.

Efektem jest muzyka, pełna głębi i niskiego basu, tętniąca rytmem, ale nie pozbawiona czynnika ludzkiego … żywa i bliska, chłodna i organiczna zarazem, elektro-improwizowana.

Płytę promuje utwór „XYZ free diving”będący efektem współpracy z wokalistą Myslovitz I Snowmana, Michałem Kowalonkiem. Dzięki masteringowi w studio As One w Warszawie udało się zachować organiczne brzmienie instrumentów współgrające z analogowym bitem i basem.

Na żywo MIKROBI.T to 6 rąk, 37 klawiszy, sax baryton, moog, syntezatory, gitara i perkusja multiplikowane i przetwarzane w czasie rzeczywistym. Na koncertach spodziewajcie się zatem potężnej dawki niskiego basu i pulsujących bitów nie pozbawionych dzikości saksofonu i żywych rytmów.

MIKROBI.T robi:
Mike Mikrobi Gaugin I – baritone saxophone, trumpet
Danny Ujprak Mikrobi II – drums & percussion
Bug Mikrobi III – moog, synth, monotribe, guitar, live loop & effects

MIKROBI.T2