Gwiazda Szczecin Music FestRichard Galliano wystąpi w Szczecinie już 24 kwietnia . Artyście towarzyszyć będzie Baltic Neopolis Orchestra

Richard Galliano jest bezdyskusyjnie jednym z największych współczesnych wirtuozów akordeonu i zarazem muzykiem, który od kilkudziesięciu lat chodzi swoimi ścieżkami – gdzieś na granicy jazzu, muzyki klasycznej, a bywa, że i bardziej rozrywkowej. Lista jego współpracowników jest tyleż bogata co niezwykła – są na niej ikony w rodzaju Juliette Greco czy Charles Aznavour, ale też takie sławy jak m.in.: Bobby McFerrin, Jan Garbarek, Michel Petrucciani, Ron Carter. Richard Galliano to wielki entuzjasta i propagator muzyki Astora Piazzolli, wielkiego odnowiciela tanga.
Od 2010 roku Galliano nagrywa dla Deutsche Grammophon – jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych na świecie. Po bestsellerowej płytach z muzyką Bacha i Nino Roty (nadworny kompozytor Federico Felliniego) na ostatniej płycie wziął na warsztat twórczość Antonio Vivaldiego. Krytycy znów piszą z zachwytem „Niesamowite jest to, jak bogatą paletę brzmień jest w stanie wydobyć ze swojego instrumentu – to model z 1963 roku wykonany w jednej z renomowanych włoskich wytwórni akordeonów w Castelfidardo. Richard Galliano udowadnia tutaj, że akordeon w rękach wirtuoza staje się równie doskonałym instrumentem, jak… skrzypce!”.
W Szczecinie Artysta wykona część koncertu z towarzyszeniem Baltic Neopolis Orchestra.

Głównym Partnerem Szczecin Music Fest 2014 jest Miasto Szczecin
Sponsor Główny – Deutsche Bank
Partnerami Koncertu Richarda Galliano są: Pomorze Zachodnie i Baltic Neopolis Orchestra

POZOSTAŁE KONCERTY SZCZECIN MUSIC FEST:

  • 1 czerwca – Pat Metheny Unity Band
  • 3 czerwca – Jolly Boys
  • 24 czerwca – Asaf Avidan
  • 29 lipca – Hugh Laurie