„MA” to zespół powstały w lutym 2014 r. z inicjatywy Mateusza Samolonga – lidera i założyciela grupy Big Fat Mama. MA jest kontynuacją działalności tej grupy, w awangardowym i nowoczesnym wydaniu. MA gra psychedelectrofunk’n’rolla. Skład „MA”: Mateusz Samolong – bas, wokal (Big Fat Mama) ; Aleksander Szerszeń – gitara, wokal (Big Fat Mama); Martyna Szczepaniak – flet poprzeczny, wokal (Arka Noego, Charlie Monroe); Dominik Szczepaniak – perkusja, wokal (Arka Noego, Charlie Monroe); Jakub Maciejewski – instr. klawiszowe, elektronika (Moonlight, Fractal Tree, S_in City Tribe)

„Pozostajemy przy nurtach, które do tej pory były dla mnie ważne i na których opierałem muzykę Big Fat Mamy. Mam na myśli funkową pulsację, czyli to coś co sprawia, że nogi same tańczą, a dusza wzlatuje do nieba. To odnosi nas stylistycznie w stronę lat 70, a ponieważ zamierzamy wykorzystywać sample, loopy, syntetyczne brzmienia i wszystkie inne wynalazki współczesności, dochodzą jeszcze bardziej współczesne nurty. Jesteśmy zatem syntezą psychodelii, funku, rock’n’rolla i electro. Zależy mi, żeby ta twórczość była wypadkową naszych upodobań muzycznych. 

Zespół MA large

Kuba Maciejewski (instr. klawiszowe) wnosi dużo nowoczesności i porządku. Rozumiemy się bardzo dobrze ponieważ jego i moje muzyczne wybory zahaczają mocno o trip-hop i grupy takie jak Massive Attack czy Portishead. Bardzo otwartą głowę ma Dominik, coraz więcej jego pomysłów pojawia się w naszych aranżacjach. Jego inklinacje są jeszcze bardziej współczesne ponieważ Dominik Szczepaniak jest znanym w kraju dj’em grającym techno i house.
Siostra Dominika ma zamiłowanie do soul’u, a ponieważ w naszej muzyce aranżacje wokalne są bardzo bogate, rola Martyny jest tu szczególnie ważna.
Do tego wszystkiego dokłada się Aleksander ze swoją bluesową gitarą i abstrakcyjnym poczuciem humoru. W nagraniach epki „MA“ gościnnie wziął udział Adam Paweł Dziewiałtowski-Gintowt, który wzbogacił te utwory o brzmienia swojej egzotycznej kolekcji instrumentów perkusyjnych. Adam jest genialnym muzykiem i wrażliwym, serdecznym człowiekiem, chciałbym, żeby nasza współpraca trwała jak najdłużej.
Adam Dz.-G.: jest muzykiem, perkusjonistą – urodził się w Polsce. Przygoda z muzką rozpoczęła się w 1992 r. Od 1998 roku działa na berlińskiej muzycznej scenie: „Funky Potato Club“, „La Forêt Sacrée“ czy „Sapucaio no Samba“.Jest Instruktorem w Das Klingende Museum

Adam the drum – pseudonim artystyczny, po dzień dzisiajeszy rozwija i pielęgnuje swój własny styl, wynikający z kultury i tradycji Afro. Doświadczenie jak i inspiracje wynikają z wielu zdarzeń, podróży oraz ludzi, których spotkał w swoim życiu. Gra na niezwykłych i pięknych instrumentach, pełnych egzotyki i magii. W kolekcji znajdziemy tu bębny pochodzące z  Brazylii, Peru, Kuby , USA, Afryki, Turcji, Korei czy Meksyku.

Od połowy maja zaczynamy trasy koncertowe, mamy już potwierdzone terminy, głównie na południu naszego kraju. Informacje niedługo pojawią się na naszym facebook’u i stronie. Istniejemy od niecałych dwóch miesięcy, a już zdążyliśmy nagrać epkę i zrobić krótki klip zapowiadający zespół (za jakieś dwa miesiące pojawi się jego kontynuacja). Wszystko idzie nam bardzo sprawnie chyba dlatego, że dobrze rozumiemy się muzycznie. W dalszych planach, lecz wciąż tegorocznych jest płyta. Bardzo możliwe, że pieczę nad jej powstaniem będzie sprawował bardzo znany i ceniony w kraju producent, ale to jest jeszcze tajemnicą.” (mówił Mateusz Samolong)