9 kwietnia w Pałacu Szustra w Warszawie wystąpi duet Bogdan HołowniaWojciech Pulcyn. Muzyka Henryka Warsa. Koncert impresjonisty fortepianu, Bogdana Hołowni wraz z towarzyszącym mu kontrabasistą Wojciechem Pulcynem. Hołownia znany jest od lat z jego admiracji dla polskich kompozytorów: Jerzego Wasowskiego, Jerzego Petersburskiego czy Henryka Warsa, autora takich szlagierów jak “Ach jak przyjemnie”, “Ach śpij kochanie”, “Na pierwszy znak” czy “Sexapil”. Twórczości tego ostatniego właśnie będzie poświęcony będzie najbliższy Salon Jazzowy.

salon_jazzowy_kwiecien09__large

Bogdan Hołownia – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
9 kwietnia, 19:00
Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2
Bilety 5 i 10 zł

Kolejny koncert zbiegnie się z celebracją Międzynarodowego Dnia Jazzu UNESCO: 30 kwietnia materiał z wydanej w połowie kwietnia płyty “IMPROLUDES” zaprezentuje pianista Piotr Wyleżoł.

Od marca 2014 na warszawskim Mokotowie ruszył nowy koncertowy cykl: Salon Jazzowy w Pałacu Szustra. Dzięki wsparciu miasta jazz będzie gościł w pałacowych salonach dwa razy w miesiącu przez najbliższe trzy lata! W programie uznane nazwiska z naszego jazzowego Panteonu, jak i wschodzące młode gwiazdy. Koncerty będą miały kameralny charakter, dzięki czemu zniknie bariera: scena – publiczność, artyści będą występować dosłownie w zasięgu ręki, a wydarzenia te będą mogły nabrać zupełnie nowego wymiaru.

Cykl rozpocznie się koncertem jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, Artura Dutkiewicza. Do wakacji usłyszymy też Wojciecha Karolaka, Jorgosa Skoliasa, Bernarda Maselego i innych.

W tym sezonie w Salonie Jazzowym będziemy mogli podziwiać:

  • 05 marca – Artur Dutkiewicz – Solo Piano
  • 19 marca – Skolias & Duży Do It
  • 09 kwietnia – Bogdan Hołownia i Wojciech Pulcyn Duo
  • 30 kwietnia – Światowy Dzień Jazzu UNESCO – Piotr Wyleżoł – koncert premierowy nowej płyty “Improludes”
  • 14 maja – Wojciech Karolak i Grzegorz Grzyb
  • 28 maja – Marcin Olak Trio
  • 11 czerwca – Bernard Maseli – wibrafon i Maller KAT
  • 25 czerwca – Warsaw Dixie Jazzmen

Bilety 10 zł, ulgowy 5 zł.