8 kwietnia odbędzie się premiera nowej płyty Krzysztofa Napiórkowskiego „Ziemie obiecane”. Piosenką promującą płytę jest utwór „Tango Nonsensu”. Pieśń-tango z elementami tanecznymi w iście gombrowiczowskim duchu. Gorzki komentarz do szalejącego wokół absurdu w zmiennym metrum 4/4 i 5/8.

“Ziemie obiecane” – tym hasłem Krzysztof Napiórkowski ujawnia 11 nowych kompozycji do tekstów Bolesława Leśmiana, Krzysztofa Karaska, Wojciecha Kassa i własnych. W dwa lata po entuzjastycznie przyjętym przez krytykę i publiczność “Drugim oddechu” artysta powraca z rozbudowanym brzmieniem i poszerzonym zespołem.

Ziemie_obiecane_okladka

Podczas pracy w studiu Krzysztofowi partnerowali wybitni instrumentaliści: gitarzysta Marek Napiórkowski, “Fusion Strings” pod kierunkiem Michała Jurkiewicza, utalentowani muzycy młodego pokolenia Daniel Kapustka – perkusja, Kacper Stolarczyk – gitary, Maciej Magnuski – bas, Szymon Kamykowski – saksofon.

W rejestracjach pojawiają się także śpiewające z Krzysztofem Panie – Dorota Miśkiewicz oraz Olga Boczar. Wszystko to, z właściwym Krzysztofowi Napiórkowskiemu eklektyzmem, dystansem, wysublimowanymi i wielobarwnymi aranżacjami oraz oryginalnym poetyckim językiem tworzą nowoczesny, choć wyraźnie nawiązujący do tradycji akustyczno-elektryczny kolaż, który z pewnością docenią nie tylko miłośnicy talentu artysty, lecz także wszyscy entuzjaści dobrej piosenki.