Richard Galliano jest bezdyskusyjnie jednym z największych współczesnych wirtuozów akordeonu i zarazem muzykiem, który od kilkudziesięciu lat chodzi swoimi ścieżkami – gdzieś na granicy jazzu, muzyki klasycznej, a bywa, że i bardziej rozrywkowej. Lista jego współpracowników jest tyleż bogata co niezwykła – są na niej ikony w rodzaju Juliette Greco czy Charles Aznavour, ale też takie sławy jak m.in.: Bobby McFerrin, Jan Garbarek, Michel Petrucciani, Ron Carter. Richard Galliano to wielki entuzjasta i propagator muzyki Astora Piazzolli, wielkiego odnowiciela tanga. 
Od 2010 roku Galliano nagrywa dla Deutsche Grammophon – jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych na świecie. Po bestsellerowej płytach z muzyką Bacha i Nino Roty (nadworny kompozytor Federico Felliniego) na ostatniej płycie wziął na warsztat twórczość Antonio Vivaldiego. Krytycy znów piszą z zachwytem „Niesamowite jest to, jak bogatą paletę brzmień jest w stanie wydobyć ze swojego instrumentu – to model z 1963 roku wykonany w jednej z renomowanych włoskich wytwórni akordeonów w Castelfidardo.

Richard Galliano udowadnia tutaj, że akordeon w rękach wirtuoza staje się równie doskonałym instrumentem, jak… skrzypce!”.
 W Szczecinie Artysta wykona część koncertu z towarzyszeniem Baltic Neopolis Orchestra. 

Głównym Partnerem Szczecin Music Fest 2014 jest Miasto Szczecin
Sponsor Główny – Deutsche Bank
Partnerami Koncertu Richarda Galliano są: Pomorze Zachodnie i Baltic Neopolis Orchestra

.

BILETY
W Internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach – Salony EMPIIK, SATURN i MEDIA MARKT w całym kraju.

POZOSTAŁE KONCERTY SZCZECIN MUSIC FEST:
1 czerwca – Pat Metheny Unity Band
3 czerwca – Jolly Boys
24 czerwca – Asaf Avidan
29 lipca – Hugh Laurie

Więcej informacji: www.sczecinmusicfest.pl.