Prezes EPIC Records – L.A. Reid podejmuje współpracę z topowymi producentami w celu „uwspółcześnienia” utworów z archiwum legendarnego artysty!

michael jackson nowa plyta-cover

13 maja nakładem wytwórni Epic Records i przy współpracy z Estate of Michael Jackson (firma zarządzającą majątkiem po artyście), ukaże się „XSCAPE”, album z nową muzyką uwielbianego na całym świecie Króla Popu – Michaela Jacksona!

Na płycie znajdzie się osiem utworów, które świat usłyszy po raz pierwszy! Fani będą mogli nabyć „XSCAPE” w specjalnej wersji deluxe, na której znajdą się wszystkie źródłowe nagrania Michaela w oryginalnej formie. Obie wersje płyty, podstawową oraz deluxe będzie można zamówić w pre-orderze w serwisie iTunes od 1 kwietnia.

Producentem wykonawczym „XSCAPE” jest L.A. Reid, szef wytwórni Epic Records, który, po wstępnej weryfikacji archiwaliów Jacksona przez firmę Estate, uzyskał nieograniczony dostęp do materiałów odzwierciedlających 4 dekady niepublikowanych nagrań z wokalem Michaela.

Reid nakreślił finalną listę utworów przekazanych producentom, którzy przearanżowali je tak, aby nadać im świeże i współczesne brzmienie, przy jednoczesnym zachowaniu spójności i charakteru będącego esencją twórczości Jacksona. Proces ten Reid określił jako “uwspółcześnienie”. Wiodący producent płyty – Timbaland był jednym z nielicznych, którzy według Reida, posiadają odpowiednie podejście, powagę i zrozumienie, aby w twórczy sposób zaangażować się w prace nad spuścizną Jacksona. Pozostali producenci to m.in. autor światowych hitów – Rodney Jerkins (Lady Gaga, Whitney Houston, Mariah Carey, Justin Bieber, Britney Spears), Stargate, Jerome „Jroc” Harmon i John McClain.

„Współczesna muzyka oraz sztuka wyglądałaby i brzmiałaby zupełnie inaczej, gdyby nie rewolucyjny wkład Michaela Jacksona.” – zauważa L.A. Reid. „Michael pozostawił nagrania muzyczne, które z dumą prezentujemy jako wizje producentów, z którymi Michael albo bezpośrednio pracował, albo wyrażał chęć współpracy. Jesteśmy bardzo dumni, że przedstawiamy światu tę muzykę.”

Tytuł płyty nawiązuje do schematu, jakiego używał Michael podczas nazywania swoich poszczególnych albumów. Zaczynając od “Thrillera”, zawsze wybierał utwór o jednowyrazowym tytule, a następnie nazywał tak całą płytę. Tę samą zasadę przyjęto również teraz. “Xscape” – skomponowany i wyprodukowany przez Jacksona i Jerkinsa jest o tyle istotny, że to jedyny utwór z płyty, który „uwspółcześnił” producent, który wcześniej nagrał jego oryginalną wersję z Michaelem.

John Branca oraz John McClain, z Estate of Michael Jackson: “Michael zawsze był w samej czołówce, ciągle poszukiwał nowych producentów, szukał nowych brzmień. Był zawsze na czasie. Te utwory, na wiele sposobów, oddają tego ducha. Dziękujemy L.A. Reid za jego wizję.”

„XSCAPE” to długo wyczekiwana kolekcja nowej, ekscytującej muzyki, jednego z najbardziej uwielbianych, szanowanych i najlepiej sprzedających się artystów wszechczasów, która zachwyci ogromną rzeszę jego fanów, ale również dzięki której nowe pokolenie odkryje kunszt Michaela.

W związku z premiera płyty „XSCAPE”, Epic / Sony Music uruchamia bezprecedensową, globalną kampanię „One Sony”, w ramach której wszystkie firmy skupione w Sony Corporation: Sony Mobile Communications i Sony Network Entertainment International, połączą swoją siłę, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Kazuo Hirai, Prezes Sony Corporation: „Michael od dawna był skarbem całej rodziny Sony. Od momentu ukazania się „Off The Wal;” w 1979r., wszystkie nagrania Michaela ukazywały się nakładem Sony Music Entertainment.

„Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani, że współpracujemy jako “One Sony”, aby uczcić dziedzictwo Michaela oraz, że dzięki serii inicjatyw związanych z naszymi produktami i usługami, będziemy mogli dostarczyć wyjątkowych przeżyć jego fanom.”