Już dziś na półkach sklepów muzycznych znajdziecie unikatowy album zatytułowany „Out Among The Stars”, zawierający niedawno odnalezione, nigdy nie publikowane utwory Johnny’ego Casha. Wśród nowych piosenek usłyszymy między innymi utwór „She Used To Love Me A Lot,” do którego powstał przejmujący TELEDYSK w reżyserii Johna Hillcoata – utwór ten w specjalnym mixie Elvisa Costello jest również dodatkowym trackiem zamykającym album.

Cash - OATS - Cover

Piosenki, które znalazły się na albumie „Out Among The Stars” były pierwotnie zarejestrowane w 1981 roku w Columbia Studios oraz w 1984 roku w 1111 Sound Studios. W ich powstaniu udział wziął ówczesny Dyrektor Artystyczny wytwórni CBS Nashvile, Billy Sherrill. W nagraniach tych utworów (w tym duetów z June Carter Cash i Waylonem Jeningsem) udział wzięli również: Marty Stuart (gitara i mandolina), Jerry Kennedy (gitara ) , Pete Drake (gitara ), Hargus „Pig” Robbins (fortepian ) oraz Henry Strzelecki (bas).

Materiał ten odnalazł się w 2012 roku w czasie katalogowania spuścizny po rodzicach przez Johna Cartera Casha. ” Kiedy moi rodzice odeszli , stało się konieczne , aby przejrzeć ten materiał , ” powiedział John ” Okazało się, że te nagrania wyprodukowane przez Billy’ego Sherrilla w latach osiemdziesiątych… były piękne. „

Minutę po północy w środę 26 lutego dzięki globalnej akcji w sieci fani Johnny’ego Casha z całego świata spotkali się w jednym miejscu, aby celebrować urodziny swojego idola. Dzięki tej globalnej inicjatywie każdy mógł zapalić symboliczną gwiazdę, aby uczcić pamięć niesamowitego „Man in Black.” To bezprecedensowe wydarzenie rozpoczęło się o północy w strefie czasowej Wysp Kiribati i Nowej Zelandii i wędrując przez świat zakończyło się o północy na Hawajach i Wyspach Samoa.

„Out Among The Stars” to album, który łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w twórczości Casha. W ciągu kilku dekad swojej muzycznej podróży Johnny Cash stał jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych artystów na świecie. Z jego muzycznego dorobku korzystają rzesze fanów na całym świecie oraz nowe pokolenia artystów. Jego muzyka miała i ma nadal wpływ na wielu artystów młodego pokolenia, którzy przyznają się do fascynacji postacią Casha. Man in Black na stałe wszedł do popkultury stając się muzyczną ikoną dla następnych pokoleń.

Trzydzieści lat po nagraniu do rąk słuchaczy trafia klasyczny album Johnny’ego Casha, który śmiało można zaliczyć do jego najlepszych produkcji. Ta zaginiona płyta to rewolucyjne dzieło, które powinno znaleźć się w płytotece każdego fana najlepszej muzyki na najwyższym światowym poziomie.

16 kwietnia w księgarniach pojawi się książka „Cash Autobiografia” w przekładzie Adama Pluszka, o której Chicago Sun-Times napisał: “Wciągająca… napisana ze szczerością i duchową przenikliwością… Opowieści Casha święcą wewnętrznym blaskiem”