Włodek Pawlik – kompozytor światowego formatu wyróżniony „muzycznym Oscarem” czyli nagrodą Grammy – w rozmowie z Jolą Pszyczółkowską-Pawlik, Dorotą Kędzierzawską, Arturem Reinhartem, Cezarym Konradem, Pawłem Pańtą, Lorą Szafran i Agą Zaryan.

„Niedziela z… Włodkiem Pawlikiem”. Godzina 17:25. Tym razem Agnieszka Szydłowska w programie Niedziela z… rozmawia z Włodkiem Pawlikiem i jego gośćmi: Jolą Pszyczółkowską-Pawlik, Dorotą Kędzierzawską, Arturem Reinhartem, Cezarym Konradem, Pawłem Pańtą, Lorą Szafran i Agą Zaryan. Włodek Pawlik to pianista i kompozytor związany z jazzem od końca lat siedemdziesiątych. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Największym osiągnięciem kompozytora jest „muzyczny Oscar” czyli nagroda Grammy w kategorii „Best Large Jazz Ensemble Album”, którą otrzymał w tym roku za płytę „Night in Calisia” nagraną wspólnie z Randym Breckerem i Filharmonią Kaliską. Włodek Pawlik to także uznany kompozytor muzyki filmowej. Skomponował m.in. muzykę do filmów „Wrony”, „Pora umierać”, „Rewers”, „Nightwatching” i „Within the whirlwind”. W swoim dorobku ma 24 autorskie płyty.

Niedziela z… Włodkiem Pawlikiem. „Pora umierać”. Godzina 18:20. „Pora umierać” to historia Anieli (Danuta Szaflarska) – starszej pani, właścicielki niegdyś pięknej, dziś sypiącej się, drewnianej willi. Po wielu latach spełnia się jej marzenie – „pozbywa się” ostatniego zakwaterowanego po wojnie lokatora. Długo oczekiwana chwila przynosi niestety rozczarowanie. Syn (Krzysztof Globisz) nie chce zająć się remontem domu, ani wprowadzić się z rodziną do matki. W tajemnicy przed nią stara się sprzedać dom majętnemu sąsiadowi (Kai Schoenhals). Aniela mimo wszystko nie poddaje się i bierze sprawy w swoje ręce…

Reżyseria: Dorota Kędzierzawska, muzyka: Włodzimierz Pawlik, występują: m. in. Danuta Szaflarska, Krzysztof Globisz, Kai Schoenhals, Marta Walder, Patrycja Szewczyk.

Niedziela z… Włodkiem Pawlikiem. „Rewers”. Godzina 20:20. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych – we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek) – „szara myszka”, która właśnie przekroczyła trzydziestkę. Matka (Krystyna Janda) próbuje znaleźć dla niej kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony) – ekscentryczna dama o ciętym języku. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia w jej życiu zjawia się przystojny Bronisław (Marcin Dorociński), który wywoła lawinę zaskakujących zdarzeń…

Reżyseria: Borys Lankosz, muzyka: Włodzimierz Pawlik, występują: Agata Buzek, Krystyna Janda, Anna Polony, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Bronisław Wrocławski, Łukasz Konopka, Jerzy Bończak, Jacek Poniedziałek, Marek Probosz.