27 kwietnia we wrocławskim klubie Formaty odbędzie się koncert Jazz Time. Nasz portal objął patronatem imprezę, Jazz Time to jednodniowy event muzyczny, który ma na celu promocję muzyki jazzowej, przedstawienie różnych stylów w tym gatunku muzycznym oraz promocję młodych, polskich muzyków i twórców jazzowych, przybliżenie ich twórczości oraz świeżego spojrzenia na muzykę.
Podczas piątej edycji wystąpią:

Łukasz Kokoszko Trio – trio powstało na początku 2014 r. we Wrocławiu z inicjatywy Łukasza Kokoszko. Jest tym, o czym każdy jazzowy muzyk, nie tylko gitarzysta, marzy, aby stworzyć projekt wyłącznie w trio, z kontrabasem i perkusją jako sekcją. Muzyka, którą wykonują jest inspirowana dokonaniami gitarzystów takich jak Kurt Rosenwinkel Mike Moreno czy Gilad Hekselman. Jest to granie w nowoczesnym idiomie jazzu, jednak osadzone w tradycji i dokonaniach mistrzów be bopu oraz nowoczesnego mainstreamu i nowojorskiej sceny jazzowej.

Jazz Time

Skład zespołu: Łukasz Kokoszko – gitara, Grzegorz Piasecki – kontrabas, Piotr Budniak – perkusja

FREEWAY QUINTET – zespół wywodzący się z młodej polskiej sceny jazzowej. Zespół został założony w 2009 roku przez obecnych liderów- Piotra Szweca i Marcina Kużdowicza. Freeway Quintet, to laureat licznych nagród na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych m.in.: nagroda publiczności podczas Getxo Jazz Festival (2013), II nagroda podczas Jazz Juniors (2010).

Charakterystyczna dla muzyki zespołu FQ jest „polskość”, która objawia się w nawiązaniach do polish jazzu (Komeda, Namysłowski) oraz widocznymi inspiracjami muzyką rodzimych kompozytorów muzyki poważnej -Fryderyka Szopena, Karola Szymanowskiego i Wojciecha Kilara. Oprócz tego muzyka FQ pełna jest różnorodności stylistycznych. W muzyce zespołu można odnaleźć liryzm, dziką słowiańską melodykę, trochę rockowego pazura i trochę jazzu akustycznego.
Freeway Quintet jest wyjątkową muzyczną propozycją na polskim rynku muzycznym, ponieważ Jazzu z polską melodyką nie ma zbyt wiele na krajowym rynku muzycznym, gdzie od lat dominuje fascynacja amerykańską odmianą jazzu.
Zespół dzięki wspomnianej różnorodności – zdobywa fanów nie tylko wśród słuchaczy muzyki jazzowej, jednak Jazzowi fascynaci znajdują w muzyce FQ dużo stylowego, nowoczesnego jazzu. Każdy z członków zespołu jest wirtuozem swojego instrumentu o klasycznym wykształceniu jazzowym.

Skład zespołu:
Piotr Szwec – saksofon altowy i sopranowy
Krzysztof Kowalczyk – saksofon barytonowy i tenorowy, klarnet basowy
Marcin Kużdowicz – gitary
Paweł Urowski – kontrabas
Wojtek Buliński – perkusja