José James zapowiedział, że 10 czerwca ukaże się jego kolejny krążek. “While were you sleeping” to piąty studyjny album wokalisty, drugi po “No Begining no End” nagrany dla wytwórni Blue Note. Materiał został zarejestrowany w Nowym Jorku, za produkcję odpowiedzialny jest José i Brian Bender.

José ma na albumie zbliżyć się bardziej do rocka, o czym świadczyć może dodanie do składu zespołu gitarzysty Brada Allena Williamsa. Dołączył on do klawiszowca Krisa Bowersa, basisty Solomona Dorseya i perkusisty Richarda Spavena. Na albumie będzie można usłyszeć inspirację Jimi Hendrixem oraz Alem Greenem. Specjalnymi gośćmi będą Becca Stevens w utworze “Dragon” oraz Takuya Kuroda w coverze Ala Greena “Simply Beautiful”.

José James o tym wydawnictwie mówi:

Ten album będzie syntezą wszystkiego co kocham w muzyce. To połączenie artystów współczesnych: Franka Oceana, Jamesa Blake i Junip z muzyką przy której dorastałem: Nirvana, Radiohead i Madlib. Jest to swojego rodzaju list miłosny do nocy które spędziłem w klubach wschodniego Londynu, gdzie podglądałem nowe nurty w muzyce elektronicznej. Chcę, żeby ludzie poczuli radość z odkrywania i sięgali po coś nowego.

José zapowiedział również krótką trasę po Stanach Zjednoczonych, na której zagra pewnie kilka utworów z nadchodzącego wydawnictwa. Trasa rozpocznie się 15 kwietnia w Filadelfii, a zakończy 28 kwietnia w Atlancie.

Tracklista “While were you slepping”:

1. Angel (J. James)
2. U r the 1 (J.James/T.Billig/K.Bowers/B. Williams)
3. While you were sleeping (J. Jemes)
4. Anywhere u Go (J.James/S. Dorsey)
5. Bodishattva (J.James. S Dorsey)
6. 4 Noble Truths (J. James)
7. Dragon feat. Becca Stevens (B. Stevens)
8. Salam (K. Bowers/B. Williams/S. Dorsey/R. Spaven)
9. Without U& (J. James/T. Billig/B. Williams)
10. EveryLittleThing (J. James/K. Bowers)
11. xx (J.James)
12. Simple Beautiful feat. Takuya Kuroda  (A. Green)