DJ Cassidy to najpopularniejszy DJ w USA. Grywał na imprezach organizowanych od Hollywood po Biały Dom (jako oficjalny DJ podczas jednego z Balów Inauguracyjnych prezydenta Baracka Obamy).

Lista sław dla których grał DJ Cassidy jest imponująca – od Jay Z & Beyoncé, Oprah Winfrey po Jerry’ego Seinfeld. Regularnie występuje na imprezach organizowanych przez marki: Louis Vuitton, Victoria’s Secret, Nike czy Billboard. W ubiegłe wakacje występował razem z Justinem Timberlake’iem i Jay Z w ramach ich amerykańskiej trasy koncertowej.

Do nagrania debiutanckiego singla zatytułowanego „Calling All Hearts” DJ Cassidy zaprosił największe nazwiska przedstawicieli „złotej ery” muzyki dance: Nile Rodgers z Chic, John Robinson (perkusista Rufus), Jerry Hey (aranżował smyki w utworach Michaela Jacksona) czy członkowie zespołu Earth, Wind & Fire. Z drugiej strony, w utworze słychać wokale współczesnych gwiazd popu: Robina Thicke (znany z ubiegłorocznego przeboju „Blurred Lines”) oraz Jessie J., których zobaczymy także w oficjalnym teledysku.

Premiera klipu „Calling All Hearts” ma miejsce dzisiaj.

Utwór zapowiada debiutancką płytę „Calling All Star”, która ma ukazać się w maju. Według zapowiedzi DJ Cassidy’ego, będzie to hołd dla muzyki przełomu lat 7. i 80., a na krążku celowo nie wykorzystano współczesnych technik produkcyjnych, jak np. sampling. A tak wyglądały prace w studio nagrań:

Cassidy dla Rolling Stone:

„Cztery lata temu rozpocząłem misję, której celem jest przywrócenie najwspanialszej i najbardziej uniwersalnej muzyki dance na fale radiowe, do życia klubowego i na parkiety”.