“List do Ciebie” – premiera nowego klipu zespołu DAGADANA. Wizyta w Tokio jest jak podróż na księżyc… Pierwszy teledysk do tytułowego utworu z nowej płyty polsko-ukraińsko-amerykańskiego zespołu DAGADANA “List do Ciebie” w reżyserii Piotra Onopy rzeczywiście przypomina spacer po kosmicznym lunaparku. Subtelna poezja Janusza Różewicza została wrzucona w rzeczywistość japońskiej metropolii – pełnej blasku neonów, intensywnych kolorów i wielkomiejskiego tempa. Pamiętamy ten świat z filmu Sofie Coppoli “Między słowami”, ale tym razem historia opowiedziana jest z perspektywy młodych Japończyków. Trzecim, być może najważniejszym, bohaterem teledysku jest Tokio samo w sobie. Bardzo efektownie i czujnie pokazał je Jacek Szymański – autor zdjęć do klipu.

Album “List do Ciebie” ukazał się 15 lutego. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety — Janusza Różewicza. Promocji albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa.

Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.
Produkcja: Papaya Films
Reżyseria: Piotr Onopa
Zdjęcia: Jacek Szymański
Producent: Ada Kornecka
Montaż: Miłosz Janiec
Obsada: Marielle Bogucka, Kitamura Takamaru
Kolorkorekcja: / Michał Kowalski/ Rio De Post
Postprodukcja: Rio De Post
Podziękowania: Krzysztof Godziejewski FASTMEDIA, Arek Stani, Rio De Post.