Początek marca będzie wielkim świętem dla fanów Pharrella. Artysta na 3 marca zapowiedział wydanie swojego drugiego, solowego albumu. Na razie znana jest data premiery, okładka oraz tytuł albumu, który brzmi „Girl”. Wiadomo również, że na albumie znajdzie się 10 utworów, w tym dobrze znany „Happy”.

pharrell girl cover

W tej chwili dostępny jest pre-order w iTunes. Poniżej do obejrzenia teaser albumu! Wydawcą krążka jest Columbia Records/Sony Music.

„Kiedy szefowie Columbia Records zaproponowali mi wydanie płyty, przyszły mi do głowy trzy rzeczy: – mówi Pharrell. „Pierwsza to wszechogarniający zaszczyt, że są zainteresowani umożliwieniem mi nagrania płyty, jaką zawsze chciałem nagrać. Druga, że musi być to zrobione szybko, ale odświętnie. I trzecia – że krążek będzie się nazywał G I R L. Mam nadzieję, że Wam się spodoba”.

Pharrell przebywa aktualnie w Londynie, gdzie dzisiejszego wieczoru (19 marca) zaśpiewa „Happy” na zakończenie ceremonii rozdania nagród BRIT Awards. W najbliższą niedzielę, 2 marca, wystąpi z tym utworem również podczas rozdania Oscarów – „Happy” nominowane do tej prestiżowej nagrody w kategorii ‘Najlepsza Piosenka’. Nadchodzące tygodnie przyniosą jeszcze występy w kilku popularnych programach telewizyjnych, w tym niemieckim Wetten Das i francuskim Le Grand Journal. W miniony weekend Pharrell rozpoczął retrospektywnym występem ceremonię NBA All-Star Game, prezentując zgromadzonym swoje hity w towarzystwie takich gwiazd jak Snoop Dogg, P Diddy, Busta Rhymes i Nelly.