Zespół Snarky Puppy, nagrodzony w tym roku statuetką Grammy w kategorii Best R&B Performance, wydaje swój nowy album pt. “We Like It Here“.

Jak zapowiedział na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, co poniedziałek będzie prezentował utwory pochodzące z płyty. Wczoraj w sieci pojawił się singiel “Shofukan (We Like It Here)“, zapowiadający premierę płyty, która odbędzie się 25 marca br. Autorem i producentem utworu został Michael League, basista, założyciel formacji i pomysłodawca projektu.

Nagranie utworu odbyło się od 7 do 10 października ubiegłego roku w Kytopia Studios w holenderskim Utrecht. W sesji nagraniowej udział wzięli: Shaun Martin, Cory Henry (keyboard), Bill Laurance (fender rhodes), Justin Stanton, Mike Maher, Jay Jennings (trąbki), Mark Lettieri, Bob Lanzetti, Chris McQueen (gitary), Nate Werth (perkusjonalia), Larnell Lewis (perkusja), Chris Bullock, Bob Reynolds (saksofony), Yannick Hiwat, Tessel Hersbach (skrzypce), Mara Tieles (altówka) oraz Susanne Rosmolen (wiolonczela). Miksu dokonał Eric Hartman, a masteringu – Scott Hull.

Operatorami kamery podczas kręcenia klipu zostali Andy LaViolette, Brad Holt, Emily Schwarting i Christi LaViolette.

W zeszłym roku ukazał się album “Family Dinner Volume I” projektu Snarky Puppy, na którym zaśpiewała gościnnie m.in. Lalah Hathaway czy Snarky Puppy.