20 lutego o 20.00 odbędzie się koncert Trio Krystyna Stańko & Dominik Bukowski & Piotr Lemańczyk wystąpi w Cafeart U Muzyk’uff w Gdyni.

Artyści współpracują ze sobą od wielu lat , co zaowocowało nagraniami płytowymi , koncertami w kraju i poza jego granicami. O oryginalności TRIO decydują niezwykłe umiejętności muzyków, niepowtarzalne brzmienie złożone z kontraltu, wibrafonu, i kontrabasu , a także ich wzajemne relacje. Wspólnie potrafią stworzyć muzyczną przestrzeń, w którą słuchacz czuje się zaproszony , aby delektować się dźwiękiem, nastrojem i dobrą energią.
Każdy koncert stanowi wielkie, niezapomniane przeżycie zarówno dla muzyków , jak i dla słuchaczy. To trzeba usłyszeć.

Krysia Stańko fot. B.Rawinski

Krystyna Stańko jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Ma na swoim koncie liczne nagrody m.in Nagrodę im. Anny Jantar , I miejsce Debiuty Opole, I Nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, nominacje do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku…Jej płyty za każdym razem zyskują uznanie krytyków i publiczności. Koncertowała na wielu festiwalach w kraju i zagranicą : m.in. w Szwecji, Niemczech, Rosji, Norwegii…Jej ostatni , siódmy album ”
Kropla Słowa „, który jest połączeniem muzyki jazzowej z piękną polską poezją zebrał świetne recenzje i został Albumem Roku według czytelników czasopisma Jazz Forum. Wokalistka zdobyła także Pomorską Nagrodę Artystyczną za tę płytę. Od 2012 roku , w każdą niedzielę, Krystyna prowadzi w Radiu Gdańsk swoją autorską audycję , za którą otrzymała prestiżową nagrodę Osobowość Radiową Radia Gdańsk .
Jest także wykładowcą śpiewu jazzowego i rozrywkowego Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Więcej informacji na www.krystynastanko.com

Dominik Bukowski wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach,laureat wielu prestiżowych nagród m.in:
Wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni., pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej , statuetka „Aniołka Jazzowego 2002”. Od 2003r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP w kategorii ,,Wibrafon Roku” . Był nominowany do : GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2003 w kategorii „Nadzieja Melomanów Roku 2003” oraz „SZTORM ROKU 2005” przez trójmiejskie wydanie Gazety Wyborczej. Został również nominowany przez Dziennik Bałtycki w plebiscycie „Człowiek Roku 2005”. Gra i nagrywa z takimi muzykami jak Tim Hagans (USA), Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Gus Dahlberg (Szwecja), Raivo Tafenau (Estonia), Goran Larsen (Szwecja). Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Emil Kowalski, Piotr Wojtasik, Leszek Kułakowski, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Wojciech Staroniewicz, Przemek Dyakowski. Koncertował na wielu polskich festiwalach jazzowych, a także za granicą (m.in. w Izraelu, Grecji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Estonii, Rumuni i Mołdawii). Jest kompozytorem muzyki do kilku przedstawień teatralnych i choreograficznych.
Więcej informacji na www.dominikbukowski.com

Piotr Lemańczyk kontrabasista , gitarzysta basowy , kompozytor . Jest laureatem konkursów : Jazz Juniors 95 i 96 , Jazz Nad Odrą 96 , Pomorska Jesień Jazzowa 96 . Członek wielu czołowych polskich zespołów jazzowych . Jest jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu Beatlejazz . Współpracuje z takimi muzykami jak : Jerry Bergonzi , Dave Kikoski , Seamus Blake , Gary Novak , Tim Hagans , Avishai Cohen(tr) , Brian Melvin , Clarence Penn , Jakob Dinesen , Tyler Hornby , Maciej Sikała , Adam Pierończyk . Nagrał sześć autorskich płyt; Follow The Soul, Freep , Village Time, Naha People , Guru oraz Amhran . Wraz z Jackiem Kochanem i Jerry Bergonzim , został nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Jazzowy Album Roku .
Więcej informacji na www.piotrlemanczyk.com