POLE to warszawskie trio stworzone w 2012 roku przez perkusistę Janka Młynarskiego razem z Piotrem Zabrodzkim na gitarze basowej i Michałem Górczyńskim na klarnecie. Głównym założeniem formacji jest tworzenie muzyki na bazie improwizacji, próba fotograficznego zatrzymania momentu w czasie i interakcja.

POLE_POSTER_NET

Silną inspirację dla tria stanowi polska muzyka ludowa, muzyka klezemerska, afrobeat jak też awangardowa współczesna elektronika, minimalizm czy produkcje chicagowskiej wytwórni Planet Mu. Istotą muzyki Pola jest próba odnalezienia wspólnego mianownika dla tych pozornie odległych swiatów. Wiosną 2014 roku trio planuje wydać debiutancki album pod szyldem wytwórni Kilogram Records należącej do wybitnego saksofonisty Mikołaja Trzaski.

♯ DO POSŁUCHANIA:

♯ VIDEO:

►10 Pln: Przedsprzedaży w barze w Powiększeniu + Newsletter
►15 Pln: W dniu koncertu

►Zapisz się na newsletter i zarezerwuj bilet po 10 Pln
Tu możesz się zarejestrować: http://on.fb.me/XsIN3E

MICHAŁ GÓRCZYŃSKI
Michał Górczyński jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im.F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne („Zróżnicowanie” dwa fagoty i klarnet, „Rondo a lakrakowiak” na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy, „Malowanie”na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew, „Suita w stylu żydowskim”na klarnet, skrzypce i kontrabas oraz cykle utworów inspirowane językamiświata na skrzypce, klarnet i wiolonczelę) oraz muzyki do teatru ( około25 spektakli dla teatrów dramatycznych i lalkowych). Czynnie zajmuje sięimprowizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Występował jako solista z takimi zespołami jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra„Aukso”, Filharmonia Podlaska. Uczestniczył w MiędzynarodowychKursach MuzykiWspółczesnej w Darmstadt gdzie prezentował swoje autorskie technikiwykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium”specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 rokupracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego.inspirując się beat boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat boxerów „Tik Takiem” Patrykiem Matelą. Twórca pojęcia„edukacja komponowana”. Stypendysta Urzędu Miasta StołecznegoWarszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramachprogramu tworzenia alternatywnych podręczników edukacyjnych.

JAN MŁYNARSKI
Jan Emil Młynarski ur. W Warszawie 02.11.79 roku. Absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku (dyplom 2006). Od 1998 roku obecny na profesjonalnej scenie muzycznej. Koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny w Polsce i wielu krajach świata m.in z Kayah, Jon Lord, Cesaria Evora… Związany z warszawską scena niezależną, razem z Michałem Foxem Królem założył duet 15 minut projekt, z którym w latach 2000-2006 był polskim prekursorem grania muzyki jungle/drum’n’bass na zywo. Jest członkiem grup Baaba, Oszibarack, prowadzi Warszawskie Combo Taneczne, z którym wykonuje tradycyjne warszawskie piosenki, koncertowo współpracuje też z formacją Skalpel. Razem z Joanną Dudą współtworzy duet J=J grający eksperymentalną muzykę elektroniczną a także jako lider wraz z Gabą Kulką tworzy zespół Młynarski Plays Młynarski.

PIOTR ZABRODZKI
Piotr ZABRODZKI (Ur. 1982 w Warszawie) – pianista, basista, kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru. Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem ilość zespołów, w jakich gra: LXMP, Baaba, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, The Kurws, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, m. in. z Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi, Tabata Mitsuru.

Wybrana Dyskografia:
Piotr Zabrodzki / Artur Lawrenz – Trylobit
Piotr Zabrodzki / Tatsuya Yoshida – Karakany
Blast Muzungu – Gaijin Gabba
Zdzisław Piernik / Piotr Zabrodzki – Namanga
LXMP – trois suites + une miniature
LXMP – Back to the Future Shock
Efekt Moozgu – Slumberjackin’