Już dzisiaj, o godz. 19:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się solowy koncert Adama Pierończyka, na którym Artysta zaprezentuje swój najnowszy album nagrany na saksofonie sopranowym.

Pierwszy solowy album Adama Pierończyka to rzadkość na skalę światową i jednocześnie pierwsze takie nagranie w Polsce. Tylko i wyłącznie saksofon – i to sopranowy, zgodnie uważany za najtrudniejszy do opanowania z całej rodziny tych instrumentów.

Pierończyk nigdy nie krył swej ogromnej fascynacji saksofonem sopranowym, więc płyta ta była tylko kwestią czasu i odpowiedniej okazji. Sześćdziesiąt minut muzyki nagranej w wyjątkowym miejscu, jakim są XlV-wieczne gotyckie ruiny.

Piętnaście utworów to głównie nowe kompozycje Adama Pieronczyka, ale na płycie znajdziemy też dwa standardy: „Giant Steps” Johna Coltrane’a i „Cherokee” Raya Noble’a. Piękne brzmienie, magiczne miejsce, proste melodie oraz skomplikowane i rzadko spotykane wyprawy, eksplorujące na ogól niedostępne rejestry tego wymagajacego instrumentu.

Koncert odbędzie się w Sali Pod Liberatorem w MPW.
Wstęp wolny, ilość miejsc siedzących ograniczona.