27 lutego w Cafe Kulturalna o godzinie 21:00 odbędzie się niezwykły koncert: Before Tauron Nowa Muzyka 2014 – YOUNG FATHERS

Założona w 2008 roku grupa Young Fathers to bez wątpienia jedno z najoryginalniejszych zjawisk na współczesnej scenie hip-hopowej. Początek kariery tego tria, porównywanego przez niektórych krytyków i recenzentów do legendarnych De La Soul to album Inconceivable Child… Conceived, zawierający energetyczną mieszankę hip-hopu, soulu i reggae, jak również mocno eksperymentalnych rozwiązań.

Before Tauron

To właśnie to pozbawione zahamowań przemieszczanie się pomiędzy różnymi gatunkami przyniosło im tytuł „jednego z najbardziej psychodelicznych rapowych składów”, oraz sprawiło, że zostali w ubiegłym roku uznani przez angielskich krytyków za jeden z dziesięciu zespołów, które koniecznie trzeba zobaczyć. Chociaż nie rozpieszczają swoich fanów nadmiarem studyjnego materiału – ich ostatnia płyta Tape Two trwa zaledwie dwadzieścia kilka minut – to w każdym ich utworze znaleźć można tak wiele zaskakujących pomysłów, rozwiązań, inspiracji zarówno popem, jak i awangardą, że można ich słuchać całymi godzinami, zawsze odkrywając jakieś nowe aspekty tej muzyki.

Ich koncerty to prawdziwy trzyosobowy huragan energii, kojarzący się z najlepszymi występami Beastie Boys, nieustająca zabawa muzyką i dialog z publicznością, a także nowe wersje płytowych przebojów brzmiących na żywo jak stadionowe hymny. Będziecie mogli się o tym przekonać już w lutym, gdy Young Fathers pojawią się na dwóch koncertach z cyklu Before Tauron Nowa Muzyka – 26.02 wystąpią w katowickim Jazz Clubie Hipnoza, a dzień później (27.02) będzie można ich zobaczyć w warszawskiej Cafe Kulturalna.

Zapraszamy!

XI. Festiwal Tauron Nowa Muzyka | 21-24.08.2013 | Katowice